Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Elejas pagasta bibliotēka

Bibliotēkas vadītāja: Dace Roze

 

Darba laiks

Galvenie darba rādītāji

Rādītājs 2019 2018
Pirmdiena 9-18
Otrdiena 9-17
Trešdiena – metodiskā diena
Ceturtdiena 9-18
Piektdiena 9-17 
Sestdiena, svētdiena – slēgts
Pusdienu pātraukums 12.30 - 13.00

 

Krājums
Lasītāju skaits
Apmeklējums
Izsniegums

8292
659
5853
12570

9209
696
5663
12364

 
Bibliotēkas vadītāja Dace Rače   Bibliotekāre Veronika Andrejeva 

 

Bibliotēkas kopējā platība 205 m2. Lasītājiem ar īpašām vajadzībām iebūvēts pacēlājs. Ir pieaugušo un bērnu nodaļas, plaša un gaiša un lasītava. Bibliotēkas apmeklētājiem pieejami datori, printeris, skeneris un kopētājs.

 

Mūsu darba mērķis – atrast katra lasītāja vajadzībām un interesēm atbilstošāko, labāko literatūru.

 

Bibliotēkas krājums redzams Jelgavas bibliotēku elektroniskajā kopkatalogā. Lasītāju apkalpošana notiek automatizēti. Saņemot lietotāja vārdu un paroli, lasītājs kopkatalogā var rezervēt grāmatas, pagarināt izsniegšanas termiņu, pierakstīties rindā populāras grāmatas saņemšanai u.c.

Bibliotēkā bez maksas pieejams internets, WiFi (bezvadu internets arī ēkas tuvumā 24 stundas diennaktī), kā arī vērtīgi elektroniskie resursi:

  • Datu bāzes LETONIKA.LV; Lursoft Laikrakstu bibliotēka NEWS.LV;
  • Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas pilnā kolekcija, t.sk. pirmskara laikrakstu teksti internetā www.periodika.lv 2,8 miljonu lappušu apmērā, ap 7000 grāmatu, kartes, attēli un citi digitalizētie materiāli;
  • Latvijas filmu portāls www.filmas.lv.

Bibliotēka atrodas pagasta centrā, ļoti izdevīgā vietā, 27 km no Jelgavas, Lietuvas šosejas malā. Pagasts robežojas ar Vilces, Lielplatones un Sesavas pagastiem un Lietuvas Republiku. Mūsu lasītāji ir ne tikai Elejas pagasta iedzīvotāji. Prieks, ka mūsu darbs ir vajadzīgs.

Lasītprieks ir tas, kas mūs vedina jaunu piedzīvojumu, zināšanu un fantāzijas pasaulē. Cenšamies radīt patīkamu vidi, lai bibliotēkas lasītāji justos gaidīti.

 


 

No vēstures
Elejas bibliotēka dibināta 1945.gada 1.februārī, 1954.gada 12.novembrī  sāka veidot bērnu bibliotēku. 1996.gada 16.februārī pagasta padome nolemj apvienot abas bibliotēkas, izveidojot vienu pagasta bibliotēku. Ilggadējas bibliotēkas darbinieces bija Elza Grantovska un Aina Briede. No 1982.gada par bibliotēkas vadītāju strādāja Veronika Andrejeva.

 
Ievērojami cilvēki Elejā

Fricis Andreika, Eduards Avots, Žanis Bergs, Johans Georgs Berlics, Dāvids Bušs (Cers), Anna Kaltigina, Roberts Pelše, Andris Rāviņš, Jānis Šāberts, Kārlis Šāberts, Tālivaldis Treicis, Late Veibele, Voldemārs Zariņš.

Vairāk par ievērojamiem novada cilvēkiem skatīt šeit..

Par Elejas pili grāmatās ; periodikas rakstos un attēlos

Elejas pils spoks  

Elejas pilī dzīvoja grāfs Mēdems un viņa meita, 16 gadus vecā Dagmāra. Dagmāra, sev par postu un nelaimi, iemīlējās pils zirgu puisī.
Tēvs to uzzinājis, bijis ļoti nikns.. Reiz ziedošā pavasara rītā grāfs sarīkojis medības Vilku dārzā. Dagmāra, zinādama, ka medībās kungiem līdzi dosies arī viņas izredzētais, arī pošas doties līdzi medniekiem. Tēvs šo nodomu izjaucis, aizliegdams Dagmārai piedalīties medībās. Skan medību taures, zviedz zirgi, rej suņi. Apkārtējo muižu jaunskungi jautā grāfam, kur gan kavējas Dagmāra. Grāfs paskaidro jaunajiem medniekiem, ka meita esot saslimusi, tādēļ medībās nepiedalīšoties. Bet durvīs parādās jaunā skaistule brīnišķā mednieces tērpā. Tēvs, pārskaities par tādu nepaklausību, pavēl meitai atgriezties pilī. Bet lepnā un spītīgā Dagmāra ieskrien savā otrā stāva buduārā, atgrūž vaļā logu un izlec pa to... un tieši uz akmeņiem. Baltie ābeļu ziedi liegi šūpojas vējā, Dagmāras sārto asiņu lāsēm norasoti.
Bet vēl šobaltu dienu smaržīgās pilnmēnessnaktīs melna, auļojoša zirga mugurā, mednieces tērpam vējā plandot, Jums garām var aiztraukties Dagmāra. Neaizturiet viņu, novēliet viņai laimi, jo viņa steidzas panākt medniekus, kuru vidū ir arī viņas mīļotais. Dagmāra rimsies tikai tad, kad būs viņus panākusi.
[Dagmāra Mēdema apglabāta kapos pie Sesavas baznīcas].

Pierakstīja Dzidra Šulce pēc vecmāmiņas Annas Zeilandes stāstījuma Sesavas pagasta Līčupēs 1945.gadā.