Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Dzejas dienas

Dzejas dienas ir tradicionāls, dzejai veltīts sarīkojums, kas norisinās visā Latvijā. Pirmā Dzejas diena tika rīkota Rīgā 1965. gada 11. septembrī Komunāru parkā (pašreizējā Esplanādē), atzīmējot latviešu dzejnieka Raiņa 100. dzimšanas dienu. Taču Dzejas dienu pasākumi notiek ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā: gan ar dzejas lasījumiem, gan tiekoties ar dzejniekiem.

 

Kopš 2011. gada Jelgavas pilsētas bibliotēka (tolaik – Jelgavas Zinātniskā bibliotēka) pilsētā organizē īpašus Dzejas dienu sarīkojumus, tiecoties iesaistīt svētku sajūtas radīšanā gan dzejniekus un mūziķus, gan arī Jelgavas skolēnus. Dzeja ienāk pilsētā, tā skan pilsētas ielās, pie skolām, bibliotēkām un parkos. Dzeja uzrunā un rosina pārdomas.


Jau 2015. gada dzejas dienās tika iekļauts brīvais mikrofons, kad jelgavnieki bija aicināti lasīt savu dzeju, bet 2016. gadā aizsākās jauno dzejnieku sacensības – dzejas slams.


Kopš 2016. gada Dzejas dienās tiek organizēts dzejritenis. Bibliotekāri, skolēni un citi interesenti dodas izbraucienā pa Jelgavu, lai dažādās Jelgavas vietās klausītos dzeju.

 

Aicinām ieskatīties aizvadīto gadu Dzejas dienās, tverot to noskaņas attēlos un videomateriālos.