Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Arhīvs2014

Aktuāls pētījums par kultūras patēriņu Latvijā

 

Ir tapis interesants un plašs pētījums par kultūras patēriņu Latvijā "Latvijas iedzīvotāju kultūras patēriņš un līdzdalība kultūras aktivitātēs 2007-2014: pētījumu dati un statistika". Pētījums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Šajā pētījumā var uzzināt par iedzīvotāju attieksmi pret kultūru, informāciju par kultūras aktualitātēm, kultūras patēriņu un iespējām apmeklēt kultūras pasākumus. Pētījumu var lasīt šeit.

 

 

 

Ar 2014.gada 8.novembri darbā stājusies Vircavas bibliotēkas vadītāja Vita Bērziņa.

Novēlam daudz radošu veiksmju!


 

 

"vēl vēju pilni gaisi

vēl saule krastā nāk

vēl brīnumus tu taisi

vēl nevar savādāk."

      /Māris Melgalvs/


Sveicam Staļģenes bibliotēkas vadītāju Lienu Blūmu dzīves jubilejā!

 

 

Bibliotekāru seminārs

 

17.decembrī pulksten 10:00 Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks Jelgavas un Ozolnieku novadu bibliotekāru seminārs.

 

 

Bērnu un jauniešu žūrija 2014

 

Grāmatu lasīšanai un vērtēšanai ir atlikuši divi mēneši. Aicinām aktīvi iesaistīties un mudināt bērnus lasīt un aizpildīt anketas, lai līdz janvāra beigām visi, kas ir iesaistījušies paspēj izlasīt un novērtēt grāmatas. Elektronisko anketu var atrast šeit.

 

 

 

Izdevums "Kalendārs bibliotēkām" 2015.gadam

 

LNB Bibliotēku konsultatīvais centrs  sagatavojis izdevumu „Kalendārs bibliotēkām” visam 2015. gadam. Tas, atbilstoši lietotāju lūgumam, papildināts ar informāciju par mūzikas, tēlotājas un lietišķās mākslas aktualitātēm. Šajā izdevumā var atrast arī Latvijas kultūras kanonā iekļauto personu jubileju datus un tiešsaistē - Latvijas kultūras kanona tīmekļa vietnē - plašākas ziņas par nozīmīgākajiem kultūras darbiniekiem. Kalendārā ir daudz vizuālas informācijas, kas pieejama arī tiešsaistē. Attēli ievietoti no Eiropas digitālās bibliotēkas, arhīva un muzeja "Europeana", Latvijas Nacionālās bibliotēkas datubāzēm un Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas. Elektroniskā adrese šeit

 

 

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākums Zaļenieku bibliotēkā

 

13.novembrī Zaļenieku bibliotēkā, Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros, notika pasākums kopā ar pirmskolas grupiņas bērniem. Pasākumā bērni un bibliotekāri kopīgi lasīja zviedru autores Tūves Jansones darbu "Mumins un sniegs" un pēc tam arī izkrāsoja pašus Muminus. Bērniem šis pasākums ļoti patika. Pasākuma noslēgumā jautrā atmosfērā tika malkota tēja.

 


Bērnu stūrītis Kalnciema bibliotēkā

 

Kalnciema bibliotēkas mazajiem apmeklētājiem beidzot būs savs stūrītis, kur izpausties. Bibliotēkas bērnu stūrītis gaida ikvienu mazo apmeklētāju.


 

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa

 

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē biedrības Norden asociācija, bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa notiek no 10.-16. novembrim un tēma ir "Troļļi Ziemeļos". Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. Vairāk par šo nedēļu un lasāmo stāstu fragmenti ir atrodami šeit.

 

 

 

 

"Laimi mēs vēlam un laimi lejam. Tomēr katram ir sava laime, un otram tā nederēs, to nevar pielaikot, nevar ne atdot, ne aizdot un, reiz pazaudētu, grūti būs atgūt. Īsta laime ir nonākt saskaņā ar sevi."

/Lija Brīdaka/


Vircavas bibliotēkas vadītājai Aijai Bērziņai 31.oktobrī pēdējā darba diena bibliotēkā. Novēlam labu veselību un visu ieceru piepildīšanos! 

 

Vebinārs Letonika.lv

 

Otrdien, 4.novembrī plkst. 10.30 aicinām piedalīties vebinārā Letonika.lv, kuru vadīs SIA Tilde pārstāve Anita Vasiļjeva.

Vebinārs tiks nodrošināts, izmantojot Microsoft platformu Lync

Aicinām sākt pievienošanos vebināra tiešsaistei jau no plkst. 10.00 un pārliecināties, ka ir skaņa/attēls (austiņas, mikrofons, kamera - ja pieejami).

4.novembra vebināra ieraksts būs pieejams arī tiem, kuriem nebūs iespēja piedalīties tiešsaistē.

 

 

Vebinārs NAIS

 

Otrdien, 28.oktobrī plkst. 10.30 aicinām piedalīties vebinārā NAIS, kuru vadīs AS Exigen Services Latvia pārstāvis Arnis Riškovs. Vebinārs tiks nodrošināts, izmantojot Microsoft platformu Lync.

Aicinām sākt pievienošanos vebināra tiešsaistei jau no plkst. 10.00 un pārliecināties, ka ir skaņa/attēls (austiņas, mikrofons, kamera - ja pieejami).

 

 

 

Zemgales reģionālo publisko bibliotēku seminārs

 

Zemgales reģionālo publisko bibliotēku rudens seminārs notiks 2014. gada 5.novembrī pulksten 10:00 Bauskas Kultūras centrā. Programma

 

 

 

Bibliotēku konsultatīvā centra informatīvais biļetens

 

Pieejams jauns informatīvais biļetens, kurā var uzzināt par Bibliotēku konsultatīvā centra realizētajiem projektiem, sagatavotajiem konsultatīvajiem izdevumiem un ceļojošajām izstādēm, jaunumiem Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā, terminoloģijas darbu Igaunijas Nacionālajā bibliotēkā un vēl daudz ko citu. Biļetens pieejams šeit.

 

 

Materiāli par drošību internetā

 

Net-Safe Latvia Drošāka interneta centrs piedāvā skolotājiem dažādus jaunus materiālus par drošību internetā : šeit

 • Studiju plāni dažādām klašu grupām;
 • Uzdevumi sākumskolai un tests zināšanu pārbaudei pamatskolēniem;
 • 20 multiplikācijas filmiņas "Aitu dzīve" pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem (slovāku valodā ar subtitriem latviešu valodā);
 • Video vecākiem (izmantošanai vecāku sapulcēs) par bērnu fotogrāfiju ievietošanu internetā - šeit.

 

 

Aicina diskusijklubs „Gūtenberga galaktika"

2014. gada 21. oktobrī plkst. 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 11. stāvā notiks diskusijkluba „Gūtenberga galaktika" sanāksme, kas būs veltīta Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) gadskārtējās ģenerālkonferences aktualitātēm.

 

Izsludina konkursu uz Voldemāra Caunes balvu 

Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka izsludina konkursu uz Voldemāra Caunes balvu "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem", kuru piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kas vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas. Konkursa pieteikums iesniedzams:  Liepāja, Zivju iela 7, LV-3401 līdz 2014.gada 7.novembrim (pasta zīmogs).
Konkursa nolikums un pieteikuma anketa: www.liepajasczb.lv

 

Konference "Novadpētniecības jaunās dimensijas atmiņas institūciju sadarbībā" 

 

Dobeles novada Bērzes pagasta Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā "Pikšas" š. g. 1. un 2.oktobrī notika bibliotēku novadpētniecības konference "Novadpētniecības jaunās dimensijas atmiņas institūciju sadarbībā".  Dalībnieku prezentācijas, tajā skaitā arī mūsu kolēģes Informācijas nodaļas vadītājas Dagnijas Avotas ziņojums, publicēts LNB mājas lapā.

 

 

Bezmaksas vebināri par informācijas iegūšanas iespējām Latvijas nacionālajās datubāzēs

 

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) sadarbībā ar SIA Leta, SIA Lursoft, SIA Tilde un AS "Exigen Services Latvia" no 21.oktobra līdz 11.novembrim rīko vebināru, apmācību semināru tiešsaistē, ciklu "Izmanto Latvijas datubāzes informācijas iegūšanai - ātri, droši, ērti!" speciālo, zinātnisko un publisko bibliotēku pārstāvjiem, kā arī to lietotājiem. Vienu reizi nedēļā, otrdienā, no pulksten 10:30 - 11:30 tiks prezentēta kāda no sadarbības partneru datubāzēm - Letonika, Leta, Lursoft Laikrakstu bibliotēka, NAIS. Vairāk..

 

 

Seminārs publisko bibliotēku krājuma komplektēšanas speciālistiem

 

14.oktobrī no pulksten 10:00 līdz 16:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks LNB Bibliotēku kunsultatīvā centra organizēts seminārs publisko bibliotēku krājuma komplektēšanas speciālistiem. Semināra laikā būs iespēja griezt laika ratu 500 gadus atpakaļ un runāt par mainīgo un nemainīgo grāmatu, pavadīt literāro stundu kopā ar žurnālistu un rakstnieku Arno Jundzi, uzzināt kā dot otro elpu grāmatai, kā arī izstaigāt jaunās Nacionālās bibliotēkas stāvus. Pieteikties semināram iespējams līdz 9 oktobrim šeit.

 

 

UNESCO nedēļa 2014

 

No 13.-19.oktobrim UNESCO Latvijas Nacionālā komisija jau ceturto gadu rīko UNESCO nedēļu Latvijā, kas šogad būs veltīta stāstiem par mantojumu, tādējādi turpinot projekta "Baltijas ceļa stāsti" iesākto virzību - dokumentēt iedzīvotāju atmiņas. UNESCO LNK aicina ikvienu piedalīties šīs nedēļas rīkotajos pasākumos. Plašāka informācija par nedēļas aktivitātēm UNESCO mājaslapā (www.unesco.lv) vai šeit.

 

 

Konkurss "Lielā lasītāju balva - 2014"

 

Lauku bibliotēku atbalsta biedrība izsludina gadskārtējo konkursu "LIELĀ LASĪTĀJU BALVA - 2014". Jāpievērš uzmanība, ka mainīts konkursa nolikums. Ja līdz šim tika vērtētas iepriekšējā gadā izdotās grāmatas, tad jaunums ir tāds, ka šogad tiks noskaidroti pēdējo trīs gadu laikā izdotie lasītāju visvairāk novērtētākie darbi pavisam 7 nominācijās:

 

 1. oriģinālprozā;
 2. oriģināldzejā;
 3. tulkotajā daiļliteratūrā;
 4. bērnu oriģinālliteratūrā;
 5. tulkotajā bērnu literatūrā;
 6. dokumentālajā un zinātniski populārajā oriģinālliteratūrā;
 7. tulkotajā dokumentālajā un zinātniski populārajā literatūrā.

Konkursa komisija apkopos iesniegtos sarakstus un noteiks uzvarētājus. Lasītāko darbu autori un izdevēji tiks publiskoti un apbalvoti 5.decembrī, Lauku bibliotēku atbalsta biedrības rīkotajā gada noslēguma pasākumā Salacgrīvā. Pilno konkursa nolikumu var skatīt šeit.

 

 

Bibliotēku novadpētniecības konference

 

No 1.-2. oktobrim Kārļa Ulmāņa piemiņas muzejā "Pikšas" norisināsies bibliotēku novadpētniecības konference, kuru organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka un Dobeles novada Centrālā bibliotēka. Konferences dalības maksa ir 55 EUR, kas ietver transportu Rīga-Dobele-Rīga, ēdināšanu un nakšņošanu.Pieteikšanās notiek līdz 22.septembrim.

 

 

Zemgales stāstnieku festivāls

 

No 26.-28. septembrim Rundāles pusē norisināsies trešais Zemgales stāstnieku festivāls. UNESCO LNK aicina ikvienu Stāstu bibliotēku vai aktīvākos bibliotēku stāstniekus doties uz šo pasākumu, lai izmantotu lielisku iespēju likt lietā un praktizēt savas jau esošās zināšanas, kā arī iegūt jaunu pieredzi, idejas un ierosmi saviem turpmākajiem stāstu pasākumiem bibliotēkās. Pieteikšanās festivālam notiek līdz 19.septembrim. Vairāk informācijas par šo pasākumu šeit.

 

 

Informatīvais seminārs bibliotekāriem

 

24.septembrī pulksten 10:00 Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas Krišjāņa Barona zālē notiks Informatīvais seminārs Jelgavas un Ozolnieku novadu pagastu bibliotekāriem.

 

 

Remonts Bramberģes bibliotēkā

 

Bramberģes bibliotēkā uzsākts ilgi gaidītais remonts. Kaut arī pēc  remonta telpu platība būtiski nepalielināsies, tomēr tās kļūs ērtākas un vieglāk iekārtojamas. Vēl gan celtniekiem daudz darāmā un pašlaik grūti prognozēt, kad telpas iegūs cerēto izskatu un  varēs sagaidīt pirmos apmeklētājus! Pašlaik lasītāju apkalpošana notiek ēkas 2. stāvā, kur var apmainīt grāmatas.

 

 

Iespēja papildināt savas zināšanas un prasmes e-apmācības kursā

 

Kultūras informācijas sistēmu centrs piedāvā iespēju papildināt savas zināšanas un prasmes e-apmācības kursā par atvērtajiem resursiem, atvērtajiem datiem un izglītības un mācību iespējām. Ar plašāku informāciju par kursu un dalību tajā iespējams iepazīties šeit.  E-apmācību kursa norises valoda ir angļu valoda.

 

 

 

Jaunākie materiāli darbā ar skolēniem

 

Valsts izglītības satura centrs ir izveidojis jaunu interaktīvu elektronisku materiālu komplektu - elektronisku mācību spēli "Īsi stāsti drošai dienai" 7.-9.klašu skolēniem un metodisko materiālupedagogiem. Spēle ir izveidota, lai veicinātu skolēnu prasmes, piemēram, situācija izvērtēšanu, iespējamo risku analizēšanu, lēmumu pieņemšanu.

Rīgas Stradiņa univesitātes Darba drošības un vides veselības institūrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra speciālistiem ir izstrādājuši metodisko materiālu "Veselības un drošības jautājumu aktualizēšana sākumskolā", lai veicinātu veselības un drošības jautājumu aktualizāciju, izmantojot mācību grāmatās atrodamos attēlus. Šo metodisko materiālu var aplūkotšeit.

VISC sadarbībā ar Ikšķiles vidusskolas skolotāju Solvitu Zirni ir izveidojis integrētas stundas 1.klasē videomateriālu, kurā vērojama mērķtiecīgi organizēta, bērncentrēta mācību stunda, kurā veiksmīgi izmantota integrētā pieeja, informācijas tehnoloģijas, rotaļas un spēles sadzīves situācijās. Ar videomateriālu iespējams iepazīties šeit.

 

 

Profesionālās pilnveides kursi LNB Mācību centrā

 

Tuvojas jaunais mācību gads, tāpēc Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mācību centrs piedāvā vairākas kursu aktualitātes izglītības iestāžu bibliotekāriem un arī pedagogiem 2014.gada rudenim. Ar visu LNB Mācību centra kursu piedāvājumu un kursu anotācijām varēs iepazīties no 22.augusta LNB mājaslapas sadaļā "Pakalpojumi" - "Profesionālā pilnveide" - "LNB Mācību centrs". Vairāk par kursiem lasi šeit.

 

 

Seminārs "Digitālās tehnoloģijas aprūpei un senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai"

 

13. augustā Rīgā, ES Mājā (Apazijas bulvārī 28) notiks seminārs "Digitālās tehnoloģijas aprūpei un senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai". Pasākuma mērķis ir diskutēt par digitālo tehnoloģiju izmantošanu aprūpei un senioru dzīves kvalitātes uzlabošanai. Semināra ietvaros tiks sniegta informācija par aktivitātēm Eiropas projektu Carer+ un Ageing Well ietvaros, kā arī par e-prasmju veicināšanas un citām atbalsta iniciatīvām senioriem. Jomas speciālisti apspriedīs Latvijas situācijai piemērotākos risinājumus un iezīmēs nākotnes attīstības virzienus. 

 

 

"Informācijas un bibliotēku zinību pamati"

 

Tiek izsludināta pieteikšanās uz 240 akadēmisko stundu programmu "Informācijas un bibliotēku zinību pamati", lai apgūtu bibliotekāra profesiju. Pieteikšanās notiek līdz 8. septembrim, aizpildot elektronisko pieteikšanās lapu Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājaslapā - "Pieteikums kursiem". Sākot no 6.oktobra, klātienes nodarbības notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mācību centrā, Mūkusalas ielā 3, un e-mācības notiks interneta vidē: macies.lnb.lv

Vairāk par šo programmu lasi šeit.

 

 

Jaunākais "Pērļu zvejnieka" numurs

 

17.jūlijā ir iznācis literārā ceļveža "Pērļu zvejnieks" vasaras numurs. Numurā iekļauti apraksti par grāmatām, kuras ir "vieglākas" un "gaisīgākas" - tieši priekš vasaras, piemēram, Risto Osomeki grāmata "Jūras pūķa sala" un Havjera Mariasa romāns "Tik balta sirds". Literāro ceļvedi iespējams aplūkot un lejupielādēt.

 

 

 

Ceļojošā izstāde "Muminu ģimene no Somijas"

 

Jau otro gadu Latvijas bibliotēkām ir iespēja pieteikties uz ceļojošo izstādi "Muminu ģimene no Somijas". Lai pieteiktos rindā uz izstādi, nepieciešams rakstīt e-pastu uz daina.klavina@formin.fi . Muminu ģimene jau ir apmeklējusi bērnu bibliotēku "Zinītis", kur tā ieguva lielu atsaucību. Attēlus par to kā ģimenei gāja bibliotēkā var aplūkot šeit. Ar izstādes pavadrakstu un norādījumiem var iepazīsties šeit.

 

 

Seminārs "Iepazīsti Latviju bibliotēkā: integrācijas procesu veicināšana publiskajās bibliotēkās"

 

30. jūnijā notiks seminārs "Iepazīsti Latviju bibliotēkā: integrācijas procesu veicināšana publiskajās bibliotēkās". Semināra prezentāciju "Iepazīsti Latviju bibliotēkā!" var apskatīt šeit. Prezentācijas autore ir Līga Kursīte, Kultūras informācijas sistēmu centra projektu koordinatore. Ingas Niedras, Kultūras informācijas sistēmu centra vecākā referentes,veidoto prezentāciju "Bibliotēku potenciāls trešo valstu valstspiederīgo integrācijai vietējā sabiedrībā" iespējams apskatīt šeit. Prezentāciju "Fokusgrupu ar trešo valstu valstspiederīgajiem rezultāti un secinājumi", kuru veidojusi Kristīne Pabērza, Kultūras informācijas sistēmu centra vecākā referente un ietekmes novērtēšanas speciāliste, var apskatīt šeit. Projekta laikā tika veidoti arī video, kurus var apskatīt šeit :

Latviešu valodā - https://www.youtube.com/watch?v=ewEpu0UShhA

Krievu valodā - https://www.youtube.com/watch?v=WP76COv--VQ&list=UUvNU1V29gxBm_eRCSKQhlIw

Angļu valodā - https://www.youtube.com/watch?v=VeNrgDprbSg&index=3&list=UUvNU1V29gxBm_eRCSKQhlIw

 

 

 

Jaunākais biedrības "Latvijas Bibliotekāru izglītības apvienība" biļetena numurs

 

30. jūnijā ir iznācis ceturtais LBIA biļetena numurs "Laiks. Spēks. Mērķis". Šajā numurā ir iespējams lasīt par 240 stundu profesionālās pilnveides programmas "Informācijas un bibliotēku zinību pamati" aprobāciju, izglītības iestāžu bibliotekāru mācību vajadzību izpētes anketas rezultātiem, vasaras semināru par pārmaiņu vadīšanu, studiju iespējām LKA Latvijas Kultūras koledžā, nozares augstākās izglītības aktualitātēm Latvijas Universitātē un jauno pedagogu profesionālās pilnveides programmu "Izglītības iestādes bibliotekārs".

Izdevums pieejams šeit.

 

 

Nāc studēt!

Latvijas Universitātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļa aicina studēt piedāvātajāsprogrammās: bakalaura programma "Informācijas pārvaldība" un maģistra studiju programma "Bibliotēkzinātne un informācija".

 

 

Apsveicam!


 

Sirsnīgi sveicam Jaunpēternieku bibliotēkas vadītāju Līgu Griķi nozīmīgajā jubilejā!

 

 

Reģistrācijas anketa Karnevāla gājienam "Gribu iet uz bibliotēku"

 

Atsaucība konkursam "Kā atmodināt Saulcerīti" bijusi ievērojama, pavisam vērtēšanai ir iesūtīti 235 darbi - stāsti, dzejoļi, tēlojumi un pasakas. Reģistrācijas anketas Karnevāla gājienam, kas notiks 2014.gada 8.septembrī, var aizpildīt līdz 6.jūnijam.

 

 

Bibliotekāru informatīvais seminārs

 

4.jūnijā pulksten 10.00 Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā Jelgavas un Ozolnieku novadu  bibliotekāru informatīvais seminārs. 
Apgāda "Jumava" grāmatu tirdzniecība.

 

 

Karnevāla gājiens "Gribu iet uz bibliotēku"

 

Gada sākumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs izsludināja konkursu jaunajiem lasītājiem "Kā atmodināt Saulcerīti?". Kopumā aicinājumam atsaucās 123 bērni no 7 novadiem (Ādažu, Garkalnes, Ķekavas, Ropažu, Saulkrastu, Siguldas un Salaspils novads). Konkurss ir noslēdzies un domrakstu autori 2014.gada 8.septembrī piedalīsies Rīgas - Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros organizētajā gājienā "Gribu iet uz bibliotēku". Lai piedalītos gājienā, katram dalībniekam ir nepieciešama maska, tāpēc 14.maijā Salaspils novada bibliotēkā notika radošā darbnīca divu mākslinieču, Dainas Zilauces un Ivetas Daugules, vadībā. Dalībnieki divas stundas aktīvi strādāja un maskas tika veidotas no dažnedažādiem materiāliem. Visi Salaspils novada bērni, kuriem nepieciešama maska, ir laipni aicināti uz Salaspils novada bibliotēkas Bērnu un jauniešu apkalpošanas nodaļu, kur parādīs no kādiem materiāliem un kā veidot sev vēlamo masku.

 

Profesionālās pilnveides programma "Izglītības iestādes bibliotekārs"

 

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļa izsludina pieteikšanos pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides B programmā "Izglītības iestādes bibliotekārs". Programmas mērķis ir sniegt aktuālas zināšanas par svarīgākajiem bibliotekāra darba procesiem mūsdienīgās izglītības iestāžu bibliotēkās. Interesenti ir aicināti pieteikties līdz 2014.gada 1.septembrim aizpildotveidlapu un nosūtot to uz daina.pakalna@lu.lv.Vairāk informācijas par programmu lasi šeit.

 


IFLA 80.ģenerālkonference "Bibliotēkas, pilsoņi, sabiedrības: Zināšanu saplūšana"

 

Šogad IFLA notiks no 16. līdz 20.augustam Francijas pilsētā Lionā. Konferences tēma būs "Bibliotēkas, pilsoņi, sabiedrības: Zināšanu saplūšana". Agrā reģistrēšanās notiek līdz 15.maijam, kad dalības maksa ir tikai 455 EUR, ja esiet Latvijas Bibliotekāru biedrības biedrs, tomēr, ja reģistrēsieties līdz 14.augustam, dalības maksa būs 550 EUR. 

 

 

Aizvadīts kongress "Nākotnes bibliotēkas: neierobežotas iespējas"


Pagājušā mēneša 29. un 30. datumā Rīgas Stradiņa universitātes aulā norisinājās Latvijas bibliotekāru biedrības (LBB) un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) organizētais Latvijas bibliotekāru 11.kongress. Bibliotekāru lielākā foruma darbā piedalījās 267 bibliotēku jomas pārstāvji. Šī kongresa dalībnieki varēja nonākt pie vairākiem secinājumiem, kā piemēram, bibliotēku tīkls Latvijā ir blīvs - bibliotēku pakalpojumi pieejami ikvienam cilvēkam un tiek celtas arī jaunas un modernizētas bibliotēkas. Automatizētā bibliotēku sistēma Alise ir ieviesta 77% publisko bibliotēku un 47% skolu bibliotēku. Kongresa nozīmīgākais notikums bija Amerikas bibliotēku asociācijas prezidentes Barbaras Striplingas uzstāšanās. Viņa izteica savu viedokli par bibliotēku nākotnes perspektīvām un prasmēm, kas jāapgūst ikvienam cilvēkam šajā strauji mainīgajā pasaulē. Abas dienas apmeklētājiem bija iespējams izpētīt moderno un funkcionējošo bibliobusu, kuru somu kolēģi bija atveduši no Hamenlinnas pilsētas. Kongresa laikā notika vēl daudzi interesanti un aizraujoši notikumi, par kuriem jūs variet lasīt šeit.

 

 

Velobrauciens pa bibliotēkām 2014 "Baltic Star"

 

Aicināts ikviens bibliotekārs un bibliotēkas draugs piedalīties Velobraucienā pa bibliotēkām"Baltic Star" un veikt aptuveni 300 km garu ceļa posmu no Preiļiem līdz Kauņai. Ceļojums norisināsies no 14.-20.jūnijam. Šo piecu dienu laikā divdesmit velobrauciena dalībnieki apmeklēs vairākas Latvijas un Lietuvas bibliotēkas, lai iepazītos ar to darbu un kopīgi meklētu jaunus izaicinājumus, kas saistīti ar bibliotēkas darba sfēru. Ceļojuma galamērķī Kauņā, 2 dienu konferencē, grupa prezentēs saviem Baltijas reģiona kolēģiem ceļā redzēto un piedzīvoto. Reģistrēties elektroniski vari šeit. Vairāk par šo ceļojumu lasi šeit.

 

 

Bērnu un jauniešu žūrija 2014

 

Līdz 23.maijam ir iespēja reģistrēties Bērnu un jauniešu žūrijai 2014. Grāmatu kolekcija ir zināma, tomēr to publicēs tikai pēc svētkiem, jo jānoskaidro izdevniecībās pieejamo eksemplāru skaits. Grāmatas ir ļoti daudzveidīgas un interesentas, tāpēc katrs varēs atrast kaut ko tieši priekš sevis. 
Brīnišķīgais lasīšanas laiks ir klāt!

 

 

Kongress "Nākotnes bibliotēkas : neierobežotas iespējas"

 

Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas bibliotekāru biedrību aicina uz Latvijas bibliotekāru 11.kongresu. Kongress "Nākotnes bibliotēkas : neierobežotas iespējas" norisināsies 29.aprīlī no 11:00 - 17:00 un 30.aprīlī no 10:00-14:00 Rīgas Stradiņa universitātes aulā, Dzirciema ielā 16. Bibliotekāru lielākais forums Latvijā piedāvā iespēju dzirdēt Amerikas bibliotēku asociācijas prezidentes Barbaras Striplingas viedokli par bibliotēku nākotnes perspektīvām. Divu dienu laikā uzstāsies LNB Stratēģijas nodaļas vadītājs Uldis Zariņs, Sorosa fonda pārstāve Ieva Morica, kā arī būs iespēja piedalīties diskusijā, kurā apskatīs tēmas sākot ar pētniecības un bibliotēku zinātnisko darbību līdz izdomas bagātai darbinieku motivēšanai un pakalpojumiem bērnu auditorijai. Bibliotekāru forums noslēgsies ar jaunas LBB valdes un priekšsēdētāja vēlēšanām, tādēļ vēlams aktīvi izvirzīt spējīgus kolēģus darbam valstī lielākās bibliotekāru organizācijas vadībā. Vairāk par pasākuma norisi lasi šeit. Reģistrēties konferencei var šeit.

 

 

Seminārs "Digitālās kolekcijas, digitalizācija un autortiesības"

 

 Šā gada 23.aprīlī Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāti organizē semināru "Digitālās kolekcijas, digitalizācija un autortiesības". Visi interesenti aicināti uz Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāti Lomonosova ielā 1A, Rīgā Berlina auditorijā no pulksten 10:00-14:45. Vairāk par pasākumi lasi šeit. Semināram var pieteikties līdz 17.aprīlim.

 


Jelgavas Tūrisma centra organizētā ekskursija viesojas Ūziņu bibliotēkā


12.aprīlī Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicināja doties ekskursijā „Jelgava-Vilce: vecais kara un tirdzniecības ceļš" un iepazīt Jelgavas novadu kopā ar vēsturnieku un gidu Andri Tomašūnu. Viena no apskates vietām bija Ūziņi. Saistošajā un interesantajā Ūziņu bibliotēkas vadītājas Gunitas Kulmanes stāstījumā uzzinājām par Ūziņu vēsturi, šodienu un cilvēkiem, par slaveniem sabiedriskajiem darbiniekiem un biedrību dibinātājiem J.Bergu, D.Freimani, farmācijas zinātņu doktoru, LU profesoru Eduardu Svirlovski un citiem.  E.Svirlovskis strādājis Pēterburgā (1906-1918), vadījis Farmaceitu biedrības ķīmijas un bakterioloģijas laboratoriju, bijis izdevuma "Фармацевтический журнал" redaktors. Bibliotēkā glabājas žurnāla jubilejas eksemplārs, kura vāks iespiests ar zelta burtiem, uz tā ir zinātnieka autogrāfs. Apskatījām Ūziņu parku un skaisto Svētes krastu.

 

Bibliotēku nedēļa "Informēts un vesels"

 

Šogad bibliotēku nedēļa tiks veltīta veselībai: gan veselīgam dzīvesveidam, gan atbalsta grupām un krīzes centriem, gan informācijai par medicīnisko un veselības aprūpi, kā arī dažādām terapijām un to pielietojumiem, tai skaitā biblioterapijai. Atzīmējot bibliotēku nedēļu, Latvijas Bibliotekāru biedrība, kas bija pirmās Latvijas Bibliotēku nedēļas ierosinātāja 1997.gadā, aicina visu bibliotēku darbiniekus laikā no 21.-27.aprīlim aktīvi sniegt informāciju par bibliotēku sniegtajiem pakalpojumiem un iespējām. Šīs bibliotēku nedēļas tēmas rosinātāja ir Ruta Bogdanova no Nīcgales bibliotēkas. 

 

 

Maģistru diena


24.aprīlī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes literatūras lasītavā notiks "Maģistru diena". Pasākumam paredzētas divas daļas. Pirmā daļa "Maģistru lasījumi" aicina visus nozares interesentus, savukārt otrā daļa būs praktisks seminārs, uz kuru tiek aicināti Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas studenti. Jau pulksten 11:00 būs tikšanās ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas maģistra studiju programmas 2013.gada absolventi, Kuldīgas Galvenās bibliotēkas direktora vietnieci darbā ar pagastu bibliotēkām Sanitu Tilgali.

Vairāk par "Maģistru dienu" iespējams lasīt šeit.

 

 

"Kā atmodināt Saulcerīti" darbu iesniegšanas termiņš pagarināts

 

Pēc bibliotekāru lūguma konkursa darbu iesniegšanas temiņš tiek pagarināts līdz 30.aprīlim. Līdz 10.maijam tiek gaidīti labākie 5-15 darbi no viena reģiona. Darbiem jābūt saistošiem, oriģināliem un interesantiem, lai tos varētu publicēt grāmatā. Iesūtītie domraksti vēlreiz tiks izvērtēti, tomēr ne visi darbi tiks publicēti. Domraksti jāiesūta WORD dokumenta formātā uz e-pasta adresi saulcerites.modinasana@gmail.com .

Īss darbības apraksts no Vidzemes novada:

"Šodien bija pēdējā diena, kad mūsu reģiona bērni varēja iesūtīt domrakstus par Saulcerīti,  skolēni rakstīja skolā. Literatūras skolotāja izvērtēja uzrakstīto un tad labākie tika sūtīti uz novada bibliotēku tālākam konkursam. Piedalījās 9 reģiona skolas un vairāk nekā 120 skolēnu. Mums izvērtēšanai iesūtīts 61 domraksts. Esam izveidojušas žūrijas komisiju (5 cilvēki), kas lasīs un spriedīs, kurš darbs ir pelnījis tālāku virzību."

8.septembrī Rīgā no katra reģiona tiks gaidīti apmēram 60 skolēni ar radošām, krāsainām un interesantām grāmatu tēlu maskām!

 

 

Nauda - laikmetu mijas atspulgs


17.aprīlī pulksten 14:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas diskusijklubā "Gūtenberga galaktika" viesosies Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja numismātikas speciālistes Kristīne Ducmane un Anda Ozoliņa. Profesionālu pētījumu rezultātā abas speciālistes ir radījušas aizraujošu stāstu par naudu. Izdevumu "Naudas laiki Latvijā: no mārkas un vērdiņa līdz latam un eiro" pagājušā gada nogalē laida klajā izdevniecība "Lauku avīze". Autores savā grāmatā aizved lasītāju pa vēstures labirintiem, kā arī sniedz priekšstatu par Latvijas naudu kā mākslas priekšmetu. Vairāk par šo priekšlasījumu lasi šeit.

 

 

Viesojamies Elejas un Rundāles bibliotēkās


  9.aprīlī grupa LBB Zemgales novada nodaļas biedru devās pieredzes braucienā uz Elejas un Pilsrundāles bibliotēkām. Iepazinām jauki iekārtoto un plašo Elejas bibliotēku, Pilsrundāles bibliotēkas interesanto un daudzveidīgo darbu ar lasītājiem, viesojāmies Rundāles pils pētnieciskās literatūras centrā, kas iekārtots kā senlaicīga bibliotēka. Uzzinājām, ka 24.maijā pilī tiks atklāta hercoga bibliotēkas telpa ar oriģinālo hercoga laiku grāmatu skapi, pēc kura parauga izgatavoti pārējie. Pašlaik tur vēl notiek intensīvi iekārtošanas darbi.

Attēlā: Rundāles pils pirmais direktors Laimonis Liepa un bibliotekāra skulptūra pils pētnieciskās literatūras centrā

 

Aizvadīta Latvijas Nacionālās bibliotēkas konferece "Pasaule bilžu grāmatā"

 

Šī gada 2.aprīlī, Rīgā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) starptautiskā konference "Pasaule bilžu grāmatā". Tajā piedalījās kopumā 160 dalībnieki, to skaitā bērnu literatūras autori, mākslinieki un vizuālās kultūras speciālisti no Baltijas jūras reģiona valstīm un tās laikā tika diskutēts par vairākām tēmām, kā piemēram, par bilžu grāmatām un komunikācijas objektiem. Konferencē tika apbalvoti arī pirmās Rīgas bilžu grāmatu kvadriennāles "Attēlu stāsts" laureāti. Par šo apbalvošanu vairāk var lasīt šeit

Vairāk par konferenci un tās gaitu var lasīt šeit.

 

 

Bibliotēku konsultatīvā centra informatīvais biļetens

 

Pieejams jauns informatīvais biļetens, kuru sarūpējis ir bibliotēku konsultatīvais centrs. Šajā biļetenā var   uzzināt par interesantākajām aktivitātēm, kas jau ir notikušas un, kas vēl tikai tiek plānotas. Šajā izdevumā ir bibliotēku veiksmes stāsti, apkopota īpaši aktuāla informācija tieši skolu bibliotēku speciālistiem, kā arī informācija par daudziem interesentiem pasākumiem dažādās reģionu bibliotēkās. Šo biļetenu var aplūkot šeit. Tas noteikti aizraus pastāvīgos lasītājus, kā arī tos, kuri tikai tagad atklās šo izdevumu.


 

Kursi skolu bibliotekāriem


 

8.aprīlī LNB Mācību centrs piedāvā kursus izglītības iestāžu bibliotekāriem "Skolas bibliotēkas krājums un tā uzskaite". Kursi notiek LNB Mācību centrā Rīgā, Tērbatas ielā 75, 3.stāvā.

 

 

Autortiesību un blakustiesību objektu izmantošana mācību procesā

Sniedzot atbalstu pedagogiem, mācību literatūras autoriem un izdevējiem Autortiesību likumā noteikto autortiesību un blakustiesību normu izpratnē un autoru darbu likumīgā izmantošanā, Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar tieslietu speciālistiem sagatavojis skaidrojumu par autortiesību un blakustiesību objektu izmantošanu mācību procesā. Vairāk...

 

 

Tikšanās ar IFLA prezidenti

 

No 22.līdz 24.maijam Parlamenta piebūvē Starptautiskās bibliotēku asociāciju un institūciju federācijas (IFLA) prezidente Sinika Sipila aicina bibliotēku nozares pārstāvjus uz tikšanos. 
 

 

E-prasmju nedēļa 2014

 

E-prasmju nedēļa norisināsies no 24. līdz 30.martam, taču kampaņa e-prasmju veicināšanai turpināsies arī visu gadu. 

E-prasmju nedēļas piedāvājumi Jelgavas pilsētas bibliotēkās  un Jelgavas novada pašvaldību bibliotēkās. Vairāk informācijas par e-prasmju nedēļu šeit.

 

 

Mācību seminārs bibliotekāriem

 

26.februārī plkst.10:00 Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas K.Barona zālē notiks pilsētas un lauku bibliotekāru seminārs "Elektroniskā vide un e-pakalpojumi". Mācību semināra apjoms ir 3 akadēmiskās stundas (3 x 45 min.) un tā norise tiek īstenota lekcijas veidā. Programma 
 

 

 

 

Praktiskās nodarbības skolu bibliotekāriem

 

Trešdien, 26.februārī, plkst.13:30 un ceturtdien, 27.februārī, plkst.9:30 Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas (JZB) mācību klasē notiks praktiskās nodarbības skolu bibliotekāriem. Nodarbības vadīs JZB Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Vivita Armanoviča. Paredzētais Ilgums: 1,5.-2.stundām. Lūgums paņemt līdzi paroli un vienu bibliotēkas grāmatu.
Programmā:

Izdevumu izsniegšana, saņemšana, rezervēšana;
Lasītāju informēšana: atgādinājumi, informācija par rezervētajām grāmatām; 
* Par rindu, ziņojumi bibliotēkas lasītājiem; 
Statistikas datu izgūšana BIS ALISE Cirkulācijas modulī; 
* Lasītāju apmeklējumi.

 

 

Lielie lasīšanas svētki

 

Pēc čaklas lasīšanas un grāmatu vērtēšanas, laiks noskaidrot bērnu, jauniešu un vecāku visaugstāk novērtētās "Bērnu un jauniešu žūrijas 2013" grāmatas! Šogad Lielie lasīšanas svētki notiks 1.martā no plkst.12:00 līdz 14:00) Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu centrā (šobrīd tiek plānots, ka tas notiks "Skolā 2014"). Kā ieejas biļete šogad kalpos uzlīmīte ar Lasāmkoka attēlu, ko varēs saņemt Ķīpsalā pie ieejas.Tāpat kā citus gadus, no katras bibliotēkas tiks gaidīti 2–5 bērni un bibliotekāri, jo pasākuma telpas ir ierobežotas. Paldies par ieguldīto darbu un uz tikšanos Lielajos lasīšanas svētkos!

 

 

 Apsveicam!


Sirsnīgi sveicam mūsu ilggadīgo kolēģi Silviju Pētersoni lielajā dzīves jubilejā!

 

 

E-prasmju nedēļas aktivitātes

Šogad E-prasmju nedēļa 24. līdz 30.martam, taču kampaņa e-prasmju veicināšanai turpināsies arī visu gadu.

Latvijas publiskās bibliotēkas tiek aicinātas reģistrēties Digitālajā kartē un kļūt par reģionālajiem partneriem šeit. Reģionālā partnera pienākums ir pārzināt savā iestādē (bibliotēkā) un arī tuvākajā apkaimē notiekošos pasākumus un nepieciešamības gadījumā atbildēt uz interesentu jautājumiem par to norisi. Mājas lapā www.eprasmes.lv pavisam drīz arī būs pieejama iespēja reģistrēt E-prasmju nedēļas 2014 ietvaros plānotos pasākumus. Vairāk informācijas par e-prasmju nedēļu šeit.

 

 

Informācijas un bibliotēku studiju izdevums

Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas raksti "Informācija un sabiedrība" paredzēti bibliotēku un informācijas dienestu darbiniekiem, informācijas un bibliotēkzinātnes studentiem un docētājiem, kā arī visiem, kas interesējas par informācijas izplatību sabiedrībā.


Februāra avīze "Letonika.lv Jaunumi"

 

Ir izdota februāra elektroniskā avīze "Letonika.lv Jaunumi" – ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā.

Šoreiz izdevuma sastādītāji lasītājiem piedāvā šādas tēmas: "Februāris Latvijas kultūrā un vēsturē"; "Pedagogu tālākizglītības iespējas"; "Ļauj vaļu savai iztēlei"; "4.februārī sākas konkurss!".

 

 

Ceļvedis "Pērļu zvejnieks"

 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvais centrs
sagatavojis jaunākās literatūras ceļveža "Pērļu zvejnieks" otro numuru. Izdevuma mērķis ir
pievērst uzmanību kvalitatīvai literatūrai, sniegt ierosmi bibliotēku krājumu saturiskajā pilnveidošanā, rosināt baudīt labu literatūru.

 

 

Bērnu un jauniešu žūrija

 

Pēc bibliotekāru lūguma "Bērnu un jauniešu žūrijas 2013" lasīšanas un vērtēšanas laiks tiek pagarinātslīdz 7.februārim. Esiet aktīvi un mudiniet bērnus, jauniešus un vecākus, kas vēl nav paspējuši aizpildīt anketas, izdarīt to līdz nedēļas beigām!

 

 

 

Viedoklis par autortiesībām

 

Eiropas Komisija veic sabiedrisko apspriešanu par autortiesību regulējuma pārskatīšanu Eiropas Savienībā. Līdz 5.februārim ikvienam ir iespēja paust savu viedokli par autortiesībām Eiropas Komisijai un katrs viedoklis ir svarīgs. Ikviens, kam ir svarīga bibliotēku pakalpojumu nākotne un piekļuve kultūras mantojumam, tiek aicināts piedalīties sabiedriskā apspriešanā par autortiesību regulējuma pārskatīšanu Eiropas Savienībā. 

 

 

Kalendārs bibliotēkām

 

LNB Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis izdevumu „Kalendārs bibliotēkām" 2014.gada otrajam pusgadam. Kalendārā ievietota plaša informācija par Latvijas, Baltijas un Eiropas valstu, kā arī visas pasaules ievērojamiem cilvēkiem, attēli no Eiropas digitālās bibliotēkas, arhīva un muzeja "Europeana", LNB datubāzēm un Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas.

 

 

 

Sākas pieteikšanās projektam „Bibliotēkas diena dzīvē”

 

No 10. līdz 16.februārim jau ceturto reizi ikviena Latvijas bibliotēka aicināta piedalīties projektā "Bibliotēkas diena dzīvē" (Library Day in the Life).
Projekta ietvaros bibliotēku darbiniekiem, brīvprātīgajiem, kā arī nozares studentiem, kuri pašlaik iziet praksi kādā no Latvijas bibliotēkām vai informācijas centriem, ir iespēja dalīties ar savas dienas vai nedēļas notikumiem, izmantojot Facebook, Draugiem.lv, Twitter, Blogger, WordPress, Flickr, YouTube vai kādu citu brīvi izvēlētu sociālo mediju. 

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas radošais piemērs 2013.gadā – video par to, kā studentam gāja ar matemātikas apgūšanu bibliotēkā „Bibliotēkas diena studenta dzīvē”.

 

 

Janvāra avīze "Letonika.lv Jaunumi" 

 

Izdevumā lasiet par aktualitātēm Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā:
•Iznācis jaunais Letonika.lv Kalendārs 2014; 
•Letonika.lv konkurss 2014;
•Barikāžu dienas Rīgā; 
•Naudas reformas Latvijā;
• Ēriks - jauna mobilā lietotne pārajai uz eiro;
•Janvāris - Rūdolfa Blaumaņa mēnesis;
• Kopā Grāmatu draugu kēdē;
•Tildes birojs 2014;
•Letonika.lv 12 mēnešu abonements skolām.

 

 

Zinātniskā konference Latvijas Universitātē

 

7.februārī plkst.10:00 LU Sociālo zinātņu fakultātē (Rīgā, Lomonosova ielā 1, 420.auditorijā) notiks Latvijas Universitātes 72.zinātniskās konferences Bibliotēkzinātnes un informācijas zinātnes sekcija. 

Apstiprinājumu dalībai konferencē lūgums sūtīt uz e-pastu iveta.kalnina@lu.lv līdz 31.janvārim, norādot dalībnieka vārdu un uzvārdu. Vairāk…

 

 

Letonikas konkurss

 

Aicinām ikvienu visa gada garumā iesaistīties Letonika.lv erudīcijas konkursā.
Konkurss notiks katru mēnesi, sākot ar 4.februāri. Iesūti atbildes uz jautājumiem par Latvijas interesantajām vietām, faktiem, notikumiem, cilvēkiem un saņem vērtīgas balvas! 

 

 

E-prasmju nedēļa 2014

E-prasmju nedēļa Latvijā un Eiropā notiks no 24. līdz 30.martam. Tās tēma šogad ir nodarbinātība un digitālais darbs, iesaistot visas mērķgrupas.
Idejām daži iespējamie temati pasākumiem bibliotēkās:
•Jauniešu IKT karjeras dienas;
•E-prasmju novērtēšanas rīki un sertifikācijas iespējas;
•Semināri sadarbībā ar LIAA;
•Semināri uzņēmējiem par IKT tehnoloģiju izmantošanu;
•Drošības un ētikas tēmas Interneta lietošanai;
•Online apmācību rīki;
•Piedāvātie valsts e-pakalpojumi un e-iespējas.

 

 

Bērnu un jauniešu žūrija ir pagarināta

 

Lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu un jauniešu žūrija 2013" grāmatu lasīšana un vērtēšana tiek pagarināta līdz janvāra beigām. Aicinām pasteigties un aktīvāk aizpildīt vērtējuma anketas!

Sekojiet līdzi aktuālākai informācijai: https://twitter.com/bernu_zurija

 

 

Eiro ieviešana bibliotēkās

1.janvārī Latvija pievienojās eirozonai un kļuva par astoņpadsmito eirozonas valsti. Lai veicinātu bibliotēku darbinieku izpratni par eiro ieviešanas procesu bibliotēkās, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvais centrs ir sagatavojis konsultāciju "Kā bibliotēkām sagatavoties eiro ieviešanai?", kurā skaidroti galvenie eiro ieviešanas aspekti bibliotēkās. Iepazīties ar konsultācijas saturu var šeit.

 

 

Pieejams Kalendārs bibliotēkām


LNB Bibliotēku konsultatīvais centrs sagatavojis izdevumu "Kalendārs bibliotēkām" 2014.janvārim-jūnijam.Šoreiz izdevuma lappusēs var atrast daudz vizuālas informācijas, kas pieejama arī tiešsaistē. Kalendārā ievietoti attēli no Eiropas digitālās bibliotēkas, arhīva un muzeja "Europeana", Latvijas Nacionālās bibliotēkas datu bāzēm un Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas.

 

 

Aicinām apgūt bibliotekāra profesiju

 

24.februārī jauna grupa uzsāks mācības pēc profesionālās pilnveides programmas „Informācijas un bibliotēku zinību pamati. Tā ir 4 moduļu programma 240 akadēmisko stundu apjomā, no kurām 144 ir kontaktstundas un 96 stundas ir attālinātā mācīšanās e-mācību vidē un praktiskie darbi. Pieteikšanās līdz 31.janvārim. Vairāk..