Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Ziņas bibliotekāriem

Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs

 

Šogad konkursam „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ pieteikti 34 bibliotekāri no Vidzemes,Zemgales,Latgales,Kurzemes.

Mūsu novadu nominanti ir  Māra Ziemele, Jelgavas novada Platones pagasta Lielvircavas bibliotēka un Jevgenija Noreiko, Ozolnieku novada Cenu pagasta Ānes bibliotēka.

Apsveicam un vēlam veiksmi kolēģēm!

 

 

Svinēsim latviešu valodas bagātību!

 

 

2017. gada 13. maijā, Jura Alunāna 185. dzimšanas dienā, aicinām ikvienu svinēt Valsts valodas dienu!
Jau sesto gadu Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina svinēt Valsts valodas dienu. Aizgājušos gados Valsts valoda visā Latvijā tikusi svinēta visraibākajos veidos – norisinājušās gan orientēšanās spēles, gan dzejas un repa sacīkstes, gan erudīcijas un radošo darbu konkursi, tikušas organizētas akcijas sociālajos tīklos, kā arī zibakcijas dažādajās Latvijas Alunāna ielās.
Arī šogad aicinām pievienoties, izdomājot savu vissvinīgāko, trakulīgāko, interesantāko, sirsnīgāko, tautiskāko vai mūsdienīgāko Valsts valodas dienas svētku ideju!
Ja vēlaties, lai informācija par Jūsu veidoto pasākumu tiktu iekļauta kopējā svētku programmā un par to uzzinātu visā Latvijā, atsūtiet aizpildītu dalībnieka anketu (varat pievienot arī topošo pasākumu organizēšanas bildes) uz adresi harijs.kadikis@rmm.lv. RMM mājas lapā tiks izveidota karte ar Latvijas vietām, kurās tiks svinēta valoda.
Ielūdzam Jūs ne vien organizēt savus pasākumus, bet arī pievienoties Rakstniecības un mūzikas muzeja akcijai “Valoda uz trotuāra” – 13. maijā dosimies pilsētvidē un ar krītiņiem rakstīsim uz ietvēm savus iemīļotākos latviešu literatūras citātus! Aicinām arī Jūs piepildīt ielas, pagalmus un laukumus ar savu iemīļotāko rakstnieku dzejas un prozas rindām un dalīties ar fotogrāfijām sociālajos tīklos, pievienojot mirkļbirku #ValstsValodasDiena, vai arī sūtīt tās uz harijs.kadikis@rmm.lv!
Uzklikšķinot uz saites http://rmm.lv/vvd/, varat apskatīt, cik skolu, muzeju, kultūras un izglītības iestāžu jau ir pieteikušas savus pasākumus Valodas dienas 2017 svinībām. Uzklikšķinot uz norādēm kartē, uzzināsiet detalizētāku informāciju par katru atsevišķo pasākumu.
Akcijas organizētāji: Rakstniecības un mūzikas muzejs, Piebalgas muzeju apvienība “Orisāre”, Krišjāņa Barona muzejs un Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs.

 

 

Konkurss bibliotēkām „Kraukļi aizlido no Stikla kalna”

 

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) aicina Latvijas publiskās bibliotēkas pieteikties uzņemt savā pilsētā, bibliotēkas pagalmā vai parkā vienu no septiņiem melnajiem kraukļiem. Tos 2014. gada 8. septembrī, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta, 1500 bērnu karnevāla tērpos pārkrāsoja baltā krāsā, lai simboliski palīdzētu atbrīvot Saulcerīti un stiprināt Gaismas pili. Rainis savā lugā “Zelta zirgs” kraukļa mutē ielika vārdus “Pastāvēs, kas pārmainīsies!”. Tie varētu noderēt ikvienai ļaužu kopienai.

Lai iegūtu bibliotēkas īpašumā kraukli, lūdzam pieteikumā aprakstīt ieceri, kādam radošam mērķim vai aktivitātēm vēlaties kraukli izmantot. Idejai jābūt saistītai ar bibliotēku misiju un lasīšanas veicināšanu.

Lūdzam pieteikumus iesūtīt LNB Komunikācijas departamentam, līdz šī gada 20. aprīlim brīvā formā rakstot uz e-pastu: augusts.zilberts@lnb.lv. Vēstules tēmas laukā jānorāda “Kraukļu konkurss”.

Kraukļu tēlu parametri: 3m x 3m, sastāv no divām identiskām daļām, transportējami kravas automašīnā (LNB to nenodrošina). Materiāls – putuplasts, tonēts.

Kraukļu ieguvējus paziņos 25. aprīlī – ikgadējā Latvijas Bibliotēku festivāla noslēgumā, LNB Ziedoņa zālē.

Plašāka informācija par Latvijas Bibliotēku festivālu:

http://lnb.lv/lv/aicinam-registreties-latvijas-biblioteku-festivala-pasakumiem

 

 

Bibliotēku sacensība

 

Bibliotekāri tiek aicināti veidot Gada monētas balsošanas kampaņas un erudīcijas konkursa publicitāti, un rezultātā tiks noteiktas piecas uzvarētājas bibliotēkas, kuras būs visaktīvāk un radošāk reklamējušas Gada monētas pasākumus un aicinājušas piedalīties gan balsošanas kampaņā, gan erudīcijas konkursā bibliotēkas apmeklētājus un vietējās sabiedrības pārstāvjus. Par katru publicitātes veidošanas aktivitāti bibliotēka saņems vienu punktu, un uzvarēs tās bibliotēkas, kurām būs visaugstākais punktu skaits. Ar spēles nolikumu iespējams iepazīties ŠEIT

 

 

Atļauj šodien saviem gadiem ziedēt
Kā ziedlapiņām, kuras saulē plaukst,
Atļauj šodien saviem gadiem skanēt
Kā melodijai, kura sirdī šalc.
Ļauj kādam sapnim šodien zvaigznēs mirdzēt,
Lai dienu skrejā tie pie tevis trauc!

Sveicam Jelgavas pilsētas bibliotēkas kolēģi Sandru Petrovu dzīves jubilejā!

 

Seminārs skolu bibliotekāriem

Apgāds Zvaigzne ABC rīko bezmaksas semināru skolu bibliotekāriem un pedagogiem “Aktuālais skolai 2017”. Tikšanās laiks un vieta 2017. gada 7. martā plkst.14.00 Rīgā, Biķernieku ielā 19 Skolu informācijas centrā.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Biblioterapija un kanisterapija praksē, bibliotēka kā telpa bērniem un citi jautājumi

23.11.2016. Cēsīs notika 15. Starptautiskā Vidzemes novadu Bērnu un skolu bibliotēku darbinieku konference “Ceļš uz bibliotēku”. Tika gūtas vērtīgas atziņas darbam ar lasītājiem, kas dažkārt sagādā papildus rūpes un neziņu, kā rīkoties.
Lasīt vairāk..

Seminārs krājuma komplektēšanas speciālistiem

2.novembrī notika seminārs krājuma komplektēšanas speciālistiem, kura tematika bija saistoša ne tikai komplektētājiem. Netradicionālas krājuma izvietojuma metodes, e-grāmatu bibliotēka, Valmieras bibliotēkas pieredze ar e-grāmatu izmēģinājumprojektu, Liegas Piešiņas profesionālais skats uz grāmatām bibliotēku plauktos un citi temati.

Semināra prezentācijas pieejamas LNB tīmekļa vietnē: http://www.lnb.lv/lv/seminara-krajuma-komplektesanas-specialistiem-prezentacijas-1.

 

Bibliotekāru seminārs Bauskā

9.novembrī Jelgavas, Dobeles un Bauskas bibliotekāri satiksies kārtējā rudens seminārā, kas tradicionāli notiek Bauskā.

Semināra vadlīnija - bērni un jaunieši bibliotēkās. Semināra ievadā psiholoģes skatījums uz bērnu agresivitātes izpausmēm un konfliktu vadīšanu, bet tā turpinājumā darba reģiona bibliotēku  pieredze darbā ar bērniem.

Dienas izskaņā - LBB Zemgales nodaļas valdes pārskats par darbu aizvadītajos gados. 

Semināra programma

 

Papildināta tematiskā kopa  "Bibliotēkas pasākumi attēlos".


Apsveicam mūsu kolēģi INGU LAPIŅU ar akreditētas profesionālās pilnveides izglītības programmas "Informācijas un bibliotēku zinību pamati" pabeigšanu!
 

Apaļā galda pārrunas ar pagastu bibliotekāriem. 2.daļa

Noslēgušās apaļā galda pārrunas. To laikā gūtu vērtīga pieredze gan bibliotēkām, gan šo pārrunu rīkotājiem. Lietišķajās sarunās par darbu, bibliotēkas pārskatos noskaidrojās  problēmas, tika meklēti to risinājumi, atrastas atbildes uz jautājumiem. Tādi pārskati noslēdzot viena gada budžetu un gatavojot nākamo, atvieglo Kultūras pārvaldes darbu un arī pāsu bibliotēku.
Bibliotēku prezentācijas:
Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka izsludina konkursu uz Voldemāra Caunes balvu "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem in jauniešiem"
Voldemāra Caunes balvu piešķir reizi gadā bibliotekāriem, kas vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas. Konkursu uz Balvu organizē Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka. Konkurss tiek organizēts kopš 2007.gada. 

Konkursa pieteikums Voldemāra Caunes balvai 2016.gadā "Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem" iesniedzams Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā (Liepāja, Zivju iela 7, LV-3401) līdz 2016.gada 14.novembrim (pasta zīmogs).

Balvas svinīga pasniegšanas notiks 2016.gada 24.novembrī.
Papildus informācija pa tālruni: 634 24210 un 634 24570

Konkursa nolikums un pieteikuma anketa pieejami http://www.liepajasczb.lv
Apaļā galda pārrunas ar pagastu bibliotēkām

Jelgavas novada bibliotēkas tikās apaļā galda pārrunās ar Jelgavas Kultūras pārvaldes vadību.
Tā bija profesionāla saruna par to, cik veiksmīga ir komunikācija ar sabiedrību, kā bibliotēkā jūtas lasītājs , kas gada 9 mēnešos ir paveikts un kas vēl darāms līdz gada beigām, tajā skaitā kā veicies ar budžeta līdzekļu racionāli izlietošanu. Tika ieplānoti darbi nākamajam gadam, lai bibliotēkas kļūtu modernāk iekārtotas un ērtākas lasītājiem.
Vairākas bibliotēkas bija sagatavojušas arī prezentācijas par savu darbu.
Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 2016
No 14. novembra līdz 20. novembrim notiks Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Šogad pietiekušies jau 1048 dalībnieki. Pieteikt savu bibliotēku iespējams ŠEIT.

Bibliotēku novadpētniecības konference

2016.gada 22. un 23. septembrī Rīgā notika Bibliotēku novadpētniecības konference. Tās pirmā diena bija veltīta Rīgas Centrālās bibliotēkas 110. jubilejai, otrajā dienā savu skatījumu uz novadpētniecību sniedza muzeju un arhīvu pārstāvji, un pieredzē dalījās bibliotēku darbinieki no Latvijas reģioniem, arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas.
Konferences prezentācijas: http://www.lnb.lv/lv/biblioteku-novadpetniecibas-konferences-prezentacijas.


BIS ALISE klientu seminārs

16.septembrī LU SZF notika BIS ALISE klientu seminārs  "Lietotāju apkalpošana sistēmā ALISE". BIS ALISE tīmekļa vietnē pieejamas semināra prezentācijas https://bis.alise.lv/BIS/Contents/Seminars
Par seminārā skartajiem jautājumiem un BIS ALISE jaunumiem notiks apmācības arī pie mums. Tas notiks pēc jaunās versijas instalēšanas oktobrī.
Jelgavas reģiona bibliotēku kopkatalogs tiek izmantots kā mācību bāze visiem, kas apgūst BIS ALISE. Par to liels paldies mūsu sistēmas administratorei Olgai un visiem bibliotekāriem, kas godprātīgi strādā sistēmā.
Je​lgava saņēma balvu par sadarbību ar TIETO un kā mācību bāze BIS ALISE lietotājiem.

 

 

 

Pasākumu ciklā “Tiekamies bibliotekāru stāvā” saruna par starptautiskiem nozares pasākumiem

 

Trešdien, 2016. gada 28. septembrī, plkst. 10.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā (8. stāvā) notiks pasākumu cikla “Tiekamies bibliotekāru stāvā” jaunās sezonas pirmā saruna. Diskusijas vienojošā tēma – Latvijas bibliotēku nozares speciālistu dalība dažās aizvadītajā vasarā notikušajās starptautiska līmeņa profesionālajās sanāksmēs un konferencēs.

 

 

Bibliotēku novadpētniecības konference

 

Gadskārtējā Novadpētniecības konference šoreiz notiks Rīgā 22. un 23. septembrī un noritēs Rīgas Centrālās bibliotēkas 110. gadadienas gaisotnē. Konferences otrajā dienā ar ziņojumu par Jelgavas novadpētniecības pieejamību tiešsaistē uzstāsies mūsu bibliotēkas Informācijas nodaļas vadītāja D.Avota un bibliotekāre B.Īvāne-Kronberga

Konferences programma skatāma ŠEIT.

 

 

 

Un kas par to, ka gadu vesels klēpis,
Kā pļavu ziedi laika vāzēs mirdz,
Gan sūrumu, gan prieku katrs slēpis,
Bet viss ir bijis vajadzīgs priekš sirds.
Lai sajustu - cik dzīve tomēr skaista,
Kur tā kā darba bite vari būt,
To sudrabu no mirkļa kārēm vācot,
Kas neapsūb un vējos nepazūd!
/ K.Apšukrūma /

Sveicam Jelgavas pilsētas bibliotēkas kolēģi Guntu Savicku dzīves jubilejā!

 

Kalendārs bibliotēkām: 2017

 

Bibliotēku attīstības centrs sagatavojis “Kalendārs bibliotēkām: 2017”. Izdevums pieejams: http://dom.lndb.lv/data/obj/70594.html

Tiešpiekļuve:  http://dom.lndb.lv/data/obj/file/311435.pdf

 

 

Apsveicam Jelgavas pilsētas bibliotēkas bibliotekāres Klintu un Viktoriju ar sociālo zinātņu maģistra grāda bibliotēkzinātnē un informācijā iegūšanu!

Lai turpmākais ceļš ir veiksmes un panākumiem bagāts!

 

Bibliotēku attīstības centra vēstnesis

Ir iznācis “Bibliotēku attīstības centra vēstnesis” Nr. 2. Izdevums pieejams: http://dom.lndb.lv/data/obj/69433.html .
 
Tiešpiekļuve: http://dom.lndb.lv/data/obj/file/306200.pdf.

 

 

 

Latvijas akadēmisko, speciālo un publisko bibliotēku direktoru 2016. gada pavasara sanāksme

 

30.-31. maijā Liepājā notika Latvijas akadēmisko, speciālo un publisko bibliotēku direktoru 2016. gada pavasara sanāksme, kurā piedalījās pāri par 40 dalībniekiem. Sanāksmes laikā dzirdēt interesantas un vērtīgas lekcijas un priekšlasījumus un apmeklēt Liepājas bibliotēkas. Prezentācijas ir pieejamas Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) tīmekļa vietnē: http://lnb.lv/lv/latvijas-akademisko-specialo-un-publisko-biblioteku-direktoru-pavasara-sanaksmes-prezentacijas-0. Savukārt fotomirkļi – skatāmi Latvijas Bibliotēku portālā: http://biblioteka.lv/Galleries/ViewGallery.aspx?Id=28651.

 

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016

 

Bērnu un jauniešu žūrijā piedalās Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada bibliotēkas - Ķīves , Vilces, Jēkabnieku, Līvbērzes, Elejas, Zaļenieku, Lielvircavas, Kalnciema bibliotēkas, pirmoreiz pieteikušās arī Staļģenes un Vircavas bibliotēkas. Daļa bibliotēku grāmatas jau nopirkušas par saviem līdzekļiem, to visu var apskatīt elektroniskajā katalogā. Bērnu žūrijas grāmatas pa vecuma grupām var redzēt lasamkoks.lv un nospiežot šeit.

 

Bibliotēku novadpētniecības ekspertu paneļdiskusija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

 

2016. gada 9. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Mazajā zālē notiks bibliotēku novadpētniecības ekspertu paneļdiskusija.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrā notiek darbs pie bibliotēku novadpētniecības darba aktuālajiem teorijas un prakses jautājumiem veltīta konsultatīva izdevuma izstrādes. Darba gaitā ir izkristalizējušies vairāki novadpētniecības teorijas un prakses jautājumi, uz kuriem pagaidām nav viennozīmīgu un skaidru atbilžu. Diskusijas uzmanības lokā būs šādi temati:

 • novadpētniecības terminoloģija;
 • novadpētniecības darba prioritārie virzieni bibliotēkās ierobežotu resursu apstākļos;
 • par un pret novada pētniecību bibliotēkās;
 • novadpētniecības darbs novadu robežu izmaiņu gadījumā;
 • sadarbība novadpētniecības darba jomā;
 • lietišķie materiāli bibliotēku novadpētniecības kolekcijās;  
 • lietotāju iesaistīšana novadpētniecības kolekciju veidošanā;
 • novadpētniecības krājumu un kolekciju popularizēšana;
 • novadpētniecības resursu digitalizācija;
 • bibliotēku novadpētniecības darba aktuālās problēmas un risinājumi. 
Plašāku informāciju par diskusiju lasi šeit. Diskusijas jautājumus iespējams aplūkot šeit

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016

 

Zināma Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2016.gada grāmatu kolekcija! Ar 2016.gada kolekcijas grāmatām iespējams iepazīties ŠEIT. Reģistrācijas sākums plānots aptuveni pēc nedēļas. 

 

 

 

 

2015.gads Latvijas publiskajās bibliotēkās

No 7. līdz 10. martam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notika Latvijas publisko bibliotēku apaļā galda diskusijas par 2015. gada darbu. Diskusiju gaitā notika gan reģionu galveno bibliotēku prezentācijas par aizvadītajā gadā paveikto, gan karstas sarunas par aktuālākajiem nozares jautājumiem. Diskusiju gaitā demonstrētās prezentācijas pieejamas LNB tīmekļa vietnē: http://www.lnb.lv/lv/apala-galda-diskusiju-prezentacijas-par-2015-gadu-latvijas-publiskajas-bibliotekas.

 

Pavasara konference 22.aprīlī

 

22. aprīlī no 10.30 līdz 16.00 notiks Pavasara konference  „Lakstīgalas vārdnīca: vērojumi un vērtējumi Latvijas un Polijas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā”. Konferenci ievadīs trīs īsie lasījumi “Rakstnieki par rakstniekiem”, kurā - Māris Rungulis, Valdis Rūmnieks un Inese Zandere ieskicēs jubilāru portretus. Interneta žurnāla “Satori” sadaļas “Ar bērniem” redaktores Daces Bargās uzdevums - izanalizēt 2015. gadā Latvijā izdotās bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras tendences, jaunumus, veiksmes un neveiksmes. 2015. gada latviski tulkotās bērnu literatūras grāmatu ražu vētīs rakstniece Ieva Melgalve. Mākslas vēsturniece, Latvijas Universitātes docente Austra Avotiņa sagatavos priekšlasījumu “Sajūtu balvas jaunākajām bērnu grāmatu ilustrācijām”.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova klausītājus iepazīstinās ar “Kultūras skolas somu” – Latvijas 100-gades projektu kultūras pieejamības nodrošināšanai skolēniem.

Konferences otrajā daļā notiks Baltijas jūras kultūras centra Gdaņskā veidotās izstādes “Skaties! Poļu bilžu grāmatas!” atklāšana.

Dzejniece, tulkotāja Ingmāra Balode iepazīstinās ar poļu bērnu grāmatām, kas iztulkotas latviski.

Par poļu bilžu grāmatu izstādes koncepciju referēs Gdaņskas Universitātes docente Malgorzata Cackowska, bet par poļu bērnu grāmatu ilustratoriem priekšlasījums būs Vroclavas Universitātes profesorei Anitai Wincencjusz – Patinai.

Noslēgumā paredzēts rakstnieces Ineses Zanderes un ornitologa Edmunda Račinska priekšlasījums “Putnu balsis dzejā un dabā”.

23.aprīlī mākslas studentiem un ilustratoriem paredzētas poļu grāmatu mākslinieku meistardarbnīcas .

 

Konferenci rīko Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar Polijas Republikas vēstniecību Rīgā un Baltijas jūras kultūras centru Gdaņskā.

Pasākums notiks Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Elektroniskā reģistrēšanās sāksies pēc Lieldienām.

 

 

 

Jelgavas un Ozolnieku novadu bibliotekāri - balvas „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ 2016 pretendenti

 

Mūsu puses ļaudis šogad bijuši īpaši aktīvi un balvai „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ 2016  izvirzījuši:

Māru Ziemeli - Platones pagasta Lielvircavas bibliotēka

Gunitu Kulmani –Zaļenieku pagasta Ūziņu bibliotēka

Daci Rači – Elejas pagasta bibliotēka

Veroniku Andrejevu - Elejas pagasta bibliotēka

Baibu Vaškineli –Lielplatones pagasta bibliotēka

Maiju Sproģi – Ozolnieku novada Vainu bibliotēka

 

https://www.gaisma.lv/lv/jaunumi/zinami-balvas-pagasta-bibliotekars-gaismas-nesejs-2016-pretendenti

Lai kolēģēm veicas, un lai viena no viņām 19. aprīlī atgriežas mājās kā šī godpilnā nosaukuma laureāte!

 

 

 

 

Informācija bibliotekāriem par e-prasmju nedēļu

 

1.      Visa aktuālā E-prasmju nedēļas informācija pieejama mājas lapā www.eprasmes.lv.

2.      Kā katru gadu, arī šogad esat aicināti savu bibliotēku mājas lapās ievietot E-prasmju nedēļas skaitītāju, lai pēc tam varētu zināt, cik dalībnieku piedalās kampaņā. Informāciju par E-prasmju nedēļas skaitītāju un instrukciju par to, kā to ievietot mājas lapās varat atrast www.eprasmes.lv sadaļā “Resursi partneriem”.

3.      Visus pasākumus lūdzam reģistrēt pasākumu grafikā, aizpildot pasākumu reģistrācijas formu (http://www.ebaltics.lv/e-prasmju-nedela-pasakums-2016/), lai ikvienam būtu iespēja uzzināt par pasākumiem, ko organizē Jūsu bibliotēka!

4.      Sagatavota arī plakātu forma izdrukāšanai un izvietošanai telpās un citās vietās. Šeit arī atradīsiet visus pārējos materiālus – reklāmkarogus (banerus), logotipus, PR sagataves, kas nepieciešami darbam.

5.      Saites uz tiešraidēm būs pieejamas sākot no 2.marta mājas lapā (http://eprasmes.lv/tiesraides/).

6.      Mājas lapā būs pieejama informācija arī par klātienes semināriem, apmācībām, materiāliem (saites/video).

7.      Līdz e-prasmju nedēļai tiks sagatavoti un publicēti mājas lapā 3 Ziņu izlaidumi, kuros plānota informācija par iestāžu aktualitātēm, arī reģionālajiem pasākumiem un būs pieejama informācija presei (latviešu/krievu valodā).

 

 

Publiska aptauja Latvijas standarta projektam

 

Līdz 25. februārim ir izsludināta publiska aptauja Latvijas standarta projektam "LVS ISO pr 2789: Informācija un dokumentācija. Starptautiskā bibliotēku statistika". Lūgums iepazīties ar dokumentu.

Standarta projektu sk. http://www.biblioteka.lv/Sector/News/ArticleItem.aspx?article=35632&type=0.

Ierosinājumus nepieciešamajiem labojumiem un komentārus lūdzam iesniegt Latvijas Nacionālās bibliotēkas Datu un zināšanu pārvaldības nodaļas standartizācijas ekspertei Intai Virbulei (e-pasts inta.virbule@lnb.lv)

 

 

Lielie lasīšanas svētki Gaismas pilī

 

Šogad Lielie lasīšanas svētki notiks sestdien, 5.martā, Gaismas pils Ziedoņa zālē (Mūkusalas iela 3). Pasākums notiks divām vecumgrupām atsevišķi:

 • 5+/9+ bērniem un viņu pavadītājiem no 12.00 līdz 13.30;
 • 11+/15+/Vecāku žūrijas dalībniekiem un viņu pavadītājiem no 13.30 līdz 15.00.

Lai Rīgas apmeklējuma programmu būtu saistošāka, piedāvājam apmeklēt vienu no četriem muzejiem vai iepazīties ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku (izvēli varēsiet norādīt elektroniskajā pieteikumā).

Savu dalību Lielajos lasīšanas svētkos ir jāpiesaka elektroniski - http://ej.uz/lielie_lasishanas_svetki ,  līdz 24.februārim, jo diemžēl vietu skaits ir ierobežots.

No katras bibliotēkas var braukt viens līdz divi dalībnieki, ja vēlaties braucēju skaitu palielināt, lūdzu, sazinieties ar pārējām reģiona bibliotēkām un noskaidrojiet, vai ir Bērnu un jauniešu žūrijas bibliotēkas, kuru lasītāji nepiedalīsies svētkos.

 

 

No šodienas Tu paņem laimi

un siltas prieka asaras.

No šodienas - lai sirdī saule un spārnu spēks,

Kas vējos nes, kas Tevi sapņiem pretī nes...

                                 I.Tora

 

Sveicam Sesavas bibliotēkas vadītāju Inta Strazdiņu dzīves jubilejā! 

 

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2015 lasīšanas un vērtēšanas laiks elektroniskajā anketā tiek pagarināts līdz 5.februārim.

Lūdzu, izmantojiet šo iespēju un vēl aktīvāk mudiniet bērnus, jauniešus un vecākus lasīt un novērtēt grāmatas!

Bērnu un jauniešu žūrijas 2015 diploms - pateicība žūrijas ekspertiem par aktīvu dalību programmā!

 

 

Vispasaules Drošāka interneta diena

 

Otrdien, 9.februārī, jau 13-to gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena ar saukli „Kopā par labāku internetu!”.
Drossinternets.lv aicina skolas, bērnudārzus, bibliotēkas, bērnu un jauniešu centrus atzīmēt šo dienu, organizējot izglītojošus pasākumus un aktivitātes visā Latvijā ar mērķi informēt un izglītot sava novada bērnus un jauniešus, kā sevi pasargāt internetā un izturēties ar cieņu vienam pret otru virtuālajā vidē.
Lai apzinātu visas vietas Latvijā, kur tiks atzīmēta Drošāka interneta diena, izglītības iestādes un bibliotēkas aicinātas līdz š.g. 5.februārim reģistrēt savus pasākumus šeit.

 

Tikšanās bibliotekāru stāvā - Brazīlija

 

Trešdien, 27.janvārī, plkst. 11.00 Latvijas nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku un informācijas zinātņu lasītavā notiks pirmais jaunā gada pasākums ciklā “Tikšanās bibliotekāru stāvā: jaunieguvumi un pieredze”. Ieeja bez maksas! Vairāk informācijas ŠEIT.

 

 

LNB Bibliotēku attīstības centra “Facebook” lapa

 

Turpmāk Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centrs priecāsies dalīties ar informāciju par bibliotēku nozares attīstību, pieredzi un labāko praksi Facebook.com vidē. Sekojiet aktualitātēm - https://www.facebook.com/lnb.bac/ !

 

 

Latvijā izdota pirmā lieldrukas grāmata

 

Š.g. 7. janvārī  notika  Daces Rukšānes grāmatas „Mīlasstāsti” lieldrukas versijas atvēršanas svētki.

Lieldrukas izdevumu projektu aizsāk apgāds Zvaigzne ABC, izdodot vienu no pagājušā gada pieprasītākajām latviešu autoru grāmatām – Daces Rukšānes „Mīlasstāstus”: http://www.zvaigzne.lv/lv/jaunumi/aktualitates/252327-unikals_notikums_latvijas_gramatnieciba.html

Lieldrukas izdevums būs būtisks palīgs senioriem, kā arī citiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem lasīšanas paradumu saglabāšanai, kā arī tiem, kuriem sīkus burtus lasīt kļuvis grūti.

 

 


Ik jubileja - tikai mirklis zibošs,
No dzīves trases ko vairs neatsaukt,
Jel paliec vienmēr zvaigžņu gaismas gribošs,
Visapkārt likdams mīlestībai plaukt.
/K.Apšukrūma/

 

Sveicam Elejas bibliotēkas vadītāju Daci Rači skaistajā jubilejā!

 

 

Sesavas pagasta čaklāko lasītāju ekskursija Rīgā

 

Sesavas pagasta un Bērvircavas bibliotēku vadītājas nolēma savus čaklākos lasītājus iepriecināt Ziemassvētkos  – apmeklēt Latvijas Nacionālo bibliotēku un izstaigāt Vecrīgas ieliņas gida pavadībā. Foto atskatu un ekskursijas aprakstu skatīt ŠEIT.

 

 

 

 

 

 

Rosība Ķīves bibliotēkā

 

Vilces pagasta Ķīves bibliotēkā decembra mēnesis aizritējis aktīvā rosībā. Adventes laikā notika vairākas radošās darbnīcas bērniem. Mērķauditorija pasākumos – pirmskolas vecuma bērni, viņu vecāki un skolēni. Adventes radošājā darbnīcā – Ziemassvētku dekoru izgatavošana, bērni veidoja Ziemassvētku eglītes un citus svētku dekorus no dažādiem materiāliem. Vēlāk šie dekori tika izmantoti bibliotēkas telpu noformēšanā. Interesanta un saistoša nodarbe bija arī Ziemassvētku konfekšu darināšana. Par aizrautīgu darbošanos kļuva akmentiņu apgleznošana ar akrila krāsām. Izmantojot bibliotēkā pieejamo literatūru un avotus, kā arī pašu bērnu un viņu vecāku idejas, tapa neatkārtojami mākslas darbiņi. Nodarbības izskaņā bibliotēkā gozējās bizbizmārītes, pūces, bitītes, saldas ogas un citi priekšmeti apgleznota akmens izskatā. Vairāk par aktivitātēm Ķīves bibliotēkā un foto atskatu skatīt ŠEIT.

 

 

Jauns izdevums par bibliotēku nozares aktualitātēm

 

Ceļu pie bibliotēku jomas speciālistiem sāk “Bibliotēku attīstības centra vēstnesis”.  Tā mērķis - profesionāli informēt par jauno un aktuālo bibliotēku nozarē. Izdevuma veidotāji cer uz bibliotekāru ieinteresētību un atsaucību nākošo numuru tapšanas līdzdalībā. Izdevumu skatīt ŠEIT.

 

 

 

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2015 lasīšanas un vērtēšanas laiks tiek pagarināts līdz 2016.gada janvāra beigām.

Lūdzu, izmantojiet šo iespēju un vēl aktīvāk mudiniet bērnus, jauniešus un vecākus lasīt un novērtēt grāmatas!

Bērnu un jauniešu žūrijas 2015 diploms - pateicība žūrijas ekspertiem par aktīvu dalību programmā!

 

 

Pateicība par dalību Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā

 

Biedrība Norden sūta visām bibliotēkām, kuras Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā rīkoja kopīgos lasīšanas pasākumus, PATEICĪBU.

Ar pasākumu fotogaleriju var iepazīties un ierosmes nākamajam gadam iegūt interneta vietnē   http://www.bibliotek.org/se/om-projektet/bildgalleri-2015/

 

 

 

 


 

Arhīvs

2013 | 2014 | 2015