Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

Pēc darba

11.07.2022.

Lidojums ar gaisa balonu.

Pienācis laiks šīs vasaras labākajam piedzīvojumam. Manās rokās ir dāvanu karte lidojumam ar gaisa balonu.Pacelšanās paredzēta Siguldā, plkst.20.00. Tad nu pēc darba dodamies turp. Lidojam abi ar vīru, dēls par atbalsta komandu un šoferi. Pie balona uzstādīšanas abi dabū pielikt roku. Es gan tikai noskatos. Ceļam tiek gatavoti 3 baloni.... Tālāk lasīt šeit


 

 


 

11.08.2021.

Kurzemes tuksneša karaliene


Kolēģe "Anita": Šajā vasarā manās puķu dobēs Kurzemē valdīja tuksneša cienīgs sausums. Lietus nelija, visi ūdens mākoņi aizgāja kaut kur riņķī un apkārt. Akā beidzās ūdens. Novīta kreses, īsti neuzplaukuši nokalta flokši, nodzeltēja puse gladiolu. Tikai lilija par spīti totālajam sausumam ziedēja kā neprātīga. Ja pagājušajā vasarā saskaitīju 24 ziedu kausus uz viena kāta, tad šogad skaits man nojuka pie 34 .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

05.05.2021.

Lielais loms Kurzemē


Katru gadu tradicionāli maija brīvdienās mūsu ģimene dodas atklāt vasaras sezonu lauku mājās „Skabāržos” Kurzemē pie Ventas. Sievišķā ģimenes daļa rosās pa māju, vēdina, izdzenā ziemas putekļus, berž, mazgā logus un grīdas un sāk rušināt puķu dobes. Vīriešu kārtas pārstāvjiem ir savi darbi un uzdevumi, bet, lai dzīve būtu interesantāka un aizraujošāka, puiši izdomā, kā viņi paši saka: „Vajadzētu iemērkt makšķeres ūdenī. Varbūt var noķert kādu zivi!” Un ir! Pirmais pie sava loma tiek mazdēls Mareks! Ar līdaku gan nācās pacīnīties pat tik nopietni, ka makšķernieks iedzīvojās slapjās kedās un biksēs.

Vairāk par lielo lomu lasi ŠEIT

 

 

 


 

 

26.04.2021.

Sēņot ar grāmatu

 

Kolēģe Inita: "Pavasarī, kad dubļi apžuvuši un bērziem parādās pirmās lapas, ir jādodas sēnēs. Jā, pavasara sēnes! Varbūt agrāk aiz izsalkuma, bet ne tagad. Lai nu kā, mūsu ģimenes visas paaudzes ik pavasari dodas jauno priedīšu cirsmu virzienā sēņot. Lasām brūnos smadzeņveida rumpaušus, bet pareizi ir saukt par bisītēm, tā rakstīts Lielajā Latvijas sēņu grāmatā.

Vairāk par Initas ģimenes aizraušanos pavasarī lasi ŠEIT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

22.03.2021.

Ceļot ar grāmatu 


Kolēģe Inita: "Parasti pavasaros dabā ar ģimeni nedevāmies, bet 2020. gada pavasaris nebija tas ierastākais. Viss bija mainījies. Jāsaka jau iepriekš, šis būs patiess stāsts, varbūt mazāk par pavasari, bet vairāk par grāmatu "Aizraujošs ceļojums piļu un muižu parkos." Vairāk par to, kā minētā grāmata un mājsēdes laiks izmainīja Initas ģimenes uzskatu par pavasari lasi ŠEIT

 

 

08.03.2021.

Sveiciens pavasarim un sievietēm!


Man šķiet, ka šobrīd Latvijā Starptautiskā sieviešu solidaritātes diena ir kā sviestamaize ar desu, no vienas puses  neveselīga, tur nekā laba nav, bet smaržo kārdinoši, īpaši, ja vēders tukšs. Kā atzīmēt vai ignorēt šo dienu, lai paliek katra paša gaumes jautājums. Bet uzmundrinājumam, pavasari gaidot, mana pasaka visām kolēģēm. Lai marta dienas top vieglākas un vakari bezrūpīgāki! Smagais uzgulst pats, tāpēc tveram vieglo un trauslo apkārt!  

Vairāk lasi ŠEIT

 

 

 

 


 

 

01.02.2021.

Zaļi krāsainais prieks

 

"Katram pēc darba ir kāda aizraušanās, man tā ir istabas augu audzēšana. Kad ieeju veikalā, paskatos, kādu puķi tur varētu nopirkt (kaut gan vietas jau vairs nav:)), ieejot kādā iestādē, aizejot ciemos, pievēršu uzmanību, vai un kādas puķes mājo šajās vietās. Ir tāda sajūta, ka blakus mūsu zaļajiem augiem kļūst vieglāk elpot un uzlabojas garastāvoklis."

Vairāk par Vivitas aizraušanos lasi ŠEIT.

 

 


 

 

 

25.01.2021.

Ekleri

"Vislieliskākās brīvdienas ir tās, kuras mēs pavadām kopā ar bērniem. Vismaz manā ģimenē tā ir. Mūsdienās aizvien grūtāk bērnus ir ar kaut ko pārsteigt un tik pat grūti viņus aizraut ar kādu nodarbi tā, lai to veiktu ar prieku nevis piespiešanos. Es savu ģimeni diezgan bieži palutinu ar kādu pašas gatavotu saldu kārumu. Prieks, ja rezultāts attaisno centienus, bet vislielākais gandarījums man ir, ja kulinārijas šedevra tapšanā iesaistās kāds no maniem bērniem.

 

Ieskatu kā kolēģe Aiga gatavo ekleru skatīt Te 

 

  

 

13.01.2021.

Izadīt stāstu

Kolēģe Andra: "Lasīju par Baibas adītprieku, Sandras pērlītēm un priecājos par kolēģēm. Piekrītu, ka adīšana ir lieliska relaksācija. Es gan neprotu adīt tāpat vien. Mans adījums parasti top konkrētam cilvēkam, vispirms es iztēlojos adījumu tieši uz šī cilvēka, bet adot virpinu viņa stāstu."

 

Ko pati Andra raksta par savu adītprieku lasīt Te

 

 


 

 

12.01.2021.

Kas ir pašizolācija

Nu tad beidzot tā reize pienākusi, cerams, pirmā un pēdējā.

Nav grūti, bet sarežģīti. No rīta pamodies, uz darbu nav jāiet, tātad nav jāģērbjās, tēju un kafiju kaut kad padzeršu, maizīti apēdīšu, kaķi un suni pabarošu. Apskatīšos darba pastu, jau zvans, ka jāveic izmaiņas dokumentos, šodien sapulce attālināti zoomā, vismaz redzēšu kolēģes. Hm, un kur ir mans suns, taču izgāja pastaigāties, sen neesmu redzējusi....

 

Turpinājumu Liānas pārdomām par pašizolāciju lasīt Te

 

Megija, mans uzticamais suņuks, kas no sniega nebaidās

 


 

 

06.01.2021.

Pērlīte pie pērlītes

Kolēģe Sandra: "Apskatot kolēģes Baibas adījumus, nolēmu padalīties arī ar savas ziemas vakaru nodarbes rezultātiem. Nevarēšu atsaukties uz viediem speciālistiem, bet subjektīvi varu teikt, ka pērļošana, līdzīgi kā adīšana, ir relaksējoša nodarbe (ja viss sanāk kā vēlies) un mans šībrīža vaļasprieks. “Es neesmu burve, es tikai mācos” – citējot senas dziesmas vārdus, to varu teikt arī par sevi. Lūk daži darbiņi."

 

 


 

 

02.12.2020.

Ziemas vakariem

Un te vēl viens pārsteigums, Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēkas bibliotekāre Baiba savā brīvajā laikā ada! Un tas ir veselīgi, jo, lūk, slavenais   kardiologs, viens no psihosomātikas pionieriem un grāmatas “Relaksācijas brīnums” autors dakteris Herberts Bensons apgalvo, ka regulāra adīšana veicina apziņas atslābināšanos, kas ir līdzīga meditācijai un jogai. 


Ko pati Baiba stāsta par savu adīšanas prieku lasīt Te

 

 


 

 

30.12.2020.

Mans Ziemassvētku laiks 2020

Aizkustinoši ir ticēt Ziemassvētku vecītim, gatavoties svētkiem, ar roku rakstīt pavisam īstas apsveikumu kartītes un vislielākais prieks, ka bērni tam visam dzīvo līdzi, piedalās un izdzīvo lielo svētku gaidīšanas laiku . Dalāmies priekā un  laimes sajūtā.

 

Pārlielupes bibliotēkas vadītājas Aigas ļoti sirsnīgo stāstu turpināt lasīt Te. 

 


 


 

 

30.12.2020.

Pieneņpūka

Kādā agrā un bezgalkrāšņā vasaras rītā pieneņmamma mostas pēc īsas nakts miega. Pieneņmammas domas ir trauksmainas, mazliet nemierpilnas, bet ļoti noteiktas. Šis ir svarīgākais rīts pienenes mūžā. Rīts, kad viņai savas meitas jāpalaiž pasaulē. Tās visas kā viena ir glītas un slaikas, baltiem pūku matiem, vieglas un pašapzinīgas. Meitenes vēl guļ ciešā, jaunības pārliecības pilnā miegā, jo visām ir skaidrs nākamais dzīves ceļš. Smalksmalki un dzidrskaidri rasas zvirgzdiņi staro dusētāju matos un skropstās, metot dzirkstītes pretī rīta saulei, kas dāsnām rokām glāsta Dievzemīti šai rītā.

 

Turpinājumu bibliotekāres Andras impresijām lasīt Te.

 


 


 

 

30.12.2020.

Žagariņi


Pārlielupes bibliotēkas kolēģe Maija prot pārsteigt! Izrādās viņa arī labi gatavo. Lai noķertu bērnības mirkli aiz rokas, aicinām izlasīt un arī pagatavot šo recepti. Viss vienkāršais un senaizmirstais ir ģeniāls!

 

Recepi lasīt TE.


 


 

 

30.06.2020.

Rundāles rozes un Elejas Melnā dāma

 

Ja gribas nelielu un skaistu ceļojumu, Rundāle ir viena no tām vietām, uz kuru var doties atkal un atkal. Īpaši tagad, kad krāšņi jo krāšņi zied rožu dārzs, un nav milzīgu tūristu grupu. Kaut gan dārza plašumos arī agrāk daudzie tūristi neradīja drūzmu.

Ceļojumam izvēlējāmies darbdienas pēcpusdienu, kad varētu būt pavisam kluss. Sastapām vairākus nesteidzīgas rožu skaistuma apbrīnotāju pulciņus, galvenokārt ģimenes, gan no mūsu pašu zemītes, gan brāļus lietuviešus un igauņus. Stāvlaukumā reizē ar mums iebrauca ceļojumu treileris ar Vācijas numuru. Visiem ceļotājiem bija raksturīgs tāds neparasts rāmums un nesteidzīgums.

 

Vairāk par redzēto Rundālē un Elejā lasi Dagnijas Avotas rakstā TE.

 

 


 

 

25.06.2020.

Koku vilnas brīnums

 

Vai Tu esi kaut ko dzirdējis par koku vilnu? Es nē, tāpēc uz tikšanos ar amatnieku, dziednieku  Ritvaru Toču devos ar zināmu skepsi. 

Lauku mājā, ar rūpīgi iekoptu dārzu, mūs sagaidīja pats saimnieks. Laiku lieki nekavējot, saimnieks ķērās pie stāstīšanas. Bija interesanti. Izrādās vilnu var iegūt arī no visdažādākajiem kokiem un augiem – liepām, ozoliem, ievām, ābelēm, arī nātrēm. To zināja un savā sadzīvē izmantoja senie cilvēki. Vēl vairāk – katram augam ir sava ārstnieciskā iedarbība uz dzīvo organismu. 

 

Vairāk par dzirdēto un redzēto lasi Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktores vietnieces Dzintras Pungas stāstā TE.

 

 

 

 

23.04.2020.

 

Brīdis, starp melniem mākoņiem!


Jelgavā, Būriņu ceļa un Sniega ielas apkārtnē, realizējot Eiropas projektu, izveidota jauna atpūtas zona – koka laipas Svētes  palienes pļavās. Kad laipas bija tikko atklātas, braucot garām vēroju, cik daudz tur ļaužu un pat neradās vēlme turpu doties. Nu jau sabiedrības  interese mazinājusies un kādu nemīlīgu dienu,  brīdī starp 2 aizdomīgiem mākoņiem, šoreiz kājām, devos turpu!

 

Vairāk par Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktores vietnieces Dzintras Pungas atklājumiem uz koka laipas Svētes palienes pļavās lasi TE.

 

 

 

20.04.2020.

 

Ar velo pa Svētes palienes pļavām

 

Viens no maniem iemīļotākajiem velomaršrutiem ved uz Svētes palienes pļavām, kur paveras zemgaliski skaista ainava visos gadalaikos, bet īpaši pievilcīga tā ir pavasaros un rudeņos, jo tas ir viens no gājputnu migrācijas ceļiem! Tad  lauki nosēti ar dažādiem putniem, visapkārt skan putnu sasaukšanās, notiek dzīva kustība – viens putnu kāsis ceļas, cits nolaižas. Ja vēlēšanās nopietni iedziļināties putnos, tad nepieciešams labs binoklis vai fotoaparāts, kurš ļauj laukā sēdošos apskatīt tuvāk.

 

Vairāk par Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktores vietnieces Dzintras Pungas piedzīvoto un sajusto lasiet TE.

 

 

 

17.04.2020.

 

Pamēģini arī tu!


Pavasaris, palutinājis mūs ar dažām skaistām saulainām dienām, nu jau atkal paslēpis saulīti un dažādībai atsūtījis stipru vēju. Ik vakara velo izbraucieni jāatliek uz labāku laiku, nu tāpat kā šobrīd atliekam visu, kas saistās ar cilvēku pulcēšanos. Nu ko tad lai dara šodien pēc darba? Nav ilgi jāgudro, jo priekšā teicēji man mājās netrūkst. Nu labi, beidzot izcepšu bērniem un vīram par prieku sen solīto medus kūku! Pulkstenis gan rāda jau pāri sešiem pievakarē, tomēr naski ķeros klāt Internetā atrastajai Vīramātes medus kūkas receptei.

 

Vairāk par Pārlielupes bibliotēkas vadītājas Aigas Volkovas eksperimentu virtuvē, kamēr #paliecmājās, lasi TE. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01.04.2020.

 

Palikt mājās


Domāju, ka piekritīsiet, ka pat murgos nerādījās šī situācija, kas šobrīd valda pasaulē. Cilvēki drūmi, nesmaida, vien ar neuzticēšanos noraugās viens otrā.. sliktākais, ka neviens nezina, cik ilgi vēl dzīvosim šādā saspringtā režīmā, neviens no mums nemāk teikt, kas būs rīt un pats trakākais, kas notiks pēc tam, kā covid-19 izmainīs mūsu pasauli un domāšanu pēc šīs pasaules krīzes un milzīgās bedres, kurā spiestā kārtā esam iegremdēti ar mērķi, lai paliktu veseli, drausmīgā vīrusa neskarti.

 

Vairāk par Pārlielupes bibliotēkas vadītājas Aigas Volkovas pārdomām par #paliecmājās lasi ŠEIT.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soļu krelles Šveicē, arī Lucernas un Thunas bibliotēku apmeklējumi


 

Kā cilvēki dzīvo Šveicē? Vai to vien dara, kā ēd Šveices sacaurumoto sieru un dzer Alpu zilo gotiņu balto pienu, klausoties to zvanu dimdēšanā, kas vēl ilgi galvā atbalsojas, vai arī, iekrituši dzīves mutuļojošā virpulī, atrod laiku aiziet arī uz tuvējo bibliotēku, kaut arī par to jāmaksā gada maksa, kas nav nemaz tik maza? Izrādās, mums ir ko mācīties no viņiem.  Vairāk lasi TE.

 

Kūdras skulptūru izstāde Jelgavas novada svētkos

 

18. maijā Jelgavas pilsētas bibliotēkas bibliotekāre Anita bija Jelgavas novada svētkos Elejas muižas parkā. Svētku programma bija bagāta un interesanta. Par visu padomāts. Izklaidējoši pasākumi katrai gaumei, arī bērnu dažādas atrakcijas, radošās darbnīcas un citas aktivitātes. Bet bija arī kas pavisam jauns un neredzēts. Tā bija Starptautiskā Kūdras skulptūru izstāde un festivāls. Par to, ko Anita tur redzēja un mazliet vairāk par kūdras skulptūrām, lasi ŠEIT. 

 

 

 

 

 

 

Ēdole, Alsunga, Kuldīga

 

Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma "Iespējams, aizvadīto sestdienu es gleznotu kā kuģi, jo pabiju skaitās Latvijas vietās un tās ir saistītas ar K.Valdemāru. Ēdole, Alsunga, Kuldīga - fantastisku sajūtu vietas. Ļaujamies brīvībai un piedzīvojumiem."

Vairāk uzzini lasot šeit.

 

 

Jelgavas “Benefice” dejo VEF Kultūras pilī

 

23. un 24. februārī Rīgā VEF Kulturas pilī norisinājās Latvijas mūsdienu deju asociācijas rīkotais Starptautiskais deju festivāls “Dance of Europe Latvia 2019”. Deju festivālu apmeklēja arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas kolēģe Anita. Nelielu fotoreportāžu un viņas iespaidus aplūko ŠEIT. 

 

 

 

Ziemas dienā, tepat - netālu

 

Kādā ziemas dienā Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktores vietniece Dzintra aizceļoja pavisam netālu - uz Jelgavas sadraudzības pilsētu Lietuvā, Šauļiem. Šauļos viņa bijusi daudzas reizes, bet pirmo reizi pabija 2 jaukās vietās – kaķu muzejā un Haima Frenkeļa villā. Dienai sliecoties uz vakara pusi, viņa devās uz šī brauciena  galveno mērķi – Pakrojas muižas Lielo Ķīnas lukturu svētkiem. Kā viņai gāja un kā izskatās šajās vietās, lasiet ŠEIT. 

 

 

 

Ziema kā jubilejā vēlēta laime (Somija 2018. gada nogale)

 

Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa 2018. gada nogalē devās ceļojumā uz Somiju: "Vēl viens ceļojums ir sācies, šoreiz galamērķis ir Vuokatti – pasakaina vieta Somijas vidienē." Vairāk par piedzīvoto, lasiet ŠEIT. 

 

 

 

 

Atvērti pasaulei

 

24. septembris ir īpašs Latvijai un paliks mūsu sirdīs ilgu laiku. Pirmdiena, šoreiz brīvdiena, jo vizītē Latvijā ieradies Romas Katoļu baznīcas galva - pāvests Francisks. Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa devās, lai piedzīvotu šo notikumu klātienē. Par to kā viņa pavadīja brīvdienu, lasi ŠEIT.

 

 

 

 

Dānijas bibliotēku DNS – viss, lai cilvēki būtu radošāki, gudrāki, viedāki

 

Pagājušajā nedēļā Jelgavas pilsētas bibliotēkas kolēģes bija pieredzes apmaiņas braucienā uz Dānijas bibliotēkām. Profesionālajā vidē Dānija ir pazīstama ar savām skaistajām un modernajām bibliotēkām, netradicionālajām darba metodēm un inovācijām. 

Brauciena laikā viņas apmeklēja šādas bibliotēkas: Dānijas Karaliskā (Nacionālā) bibliotēka jeb Melnais dimants, Kopenhāgenas pilsētas bibliotēka, Aarhus Dokk 1 bibliotēka, Herningas Centrālā bibliotēka, Billundas bibliotēka, Sonderborgas bibliotēka un Vejles bibliotēka.

 

Par viņu redzēto un iegūtajiem iespaidiem vairāk lasi ŠEIT

 

Dziesmu un deju svētku sajūtas

 

Kā visi Latvijā ir pamanījuši, šonedēļ viss rit ap Dziesmu un deju svētkiem. Vairāki lieliski koncerti jau ir aizvadīti. Vienā no deju koncertiem bija arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas kolēģe Anita. Par viņas izjūtām lasi ŠEIT

 

 

 

Ceļojums uz Francijas dienvidiem

 

Bērnu bibliotēkas "Zinītis" bibliotekāre Juta jau atklājusi 2018. gada ceļojumu sezonu. No 28. aprīļa līdz 7. maijam viņa devās  izbaudīt Francijas dienvidus , tā saucamo franču rivjēru. "Vistiešākajā nozīmē tas bija lidojums, ne tikai  turp un atpakaļ, bet visu tur pavadīto  laiku bija brīnišķīga lidojuma sajūta." Stāstījumu par ceļojumu uz Francijas dienvidiem lasi ŠEIT

 

 

 

 

 

 

 

Utena. Brīvajā laikā

 

 

Marta vidū Sandra un Gunta ciemojās pie Lietuvas kaimiņiem – Utenā.  Tā kā šī sadaļa ir par brīvā laika pavadīšanu, tad ŠEIT par to, ko viņas darīja ārpus bibliotēkas.

 

 

 

 

Brass jeb "kāpostiņš"

 

 

Jelgavas pilsētas bibliotēkas bibliotekāre Zane pie savām mājām ir savā ziņā pieradinājusi buciņu. Par to kā tas notika un vēl pāris lietām, lasi ŠEIT

 

 

 

 

Aizbrauc tur, nezin kur

 

Pārlielupes bibliotēkas bibliotekāre Maija pirms kāda laika devās iespaidu piepildītā ceļojumā uz Spāniju. "Šis ceļojums man bija daudzējādā ziņā kā pārsteigums, jo es pat īsti nezināju, uz kurieni tas mani aizvedīs. Taču jau pa ceļam uz lidostu uzzināju, ka lidojam uz Kopenhāgenu, bet pēc tam uz Malagu." Par viņas piedzīvojumiem un mazliet vairāk par pašiem spāņiem un viņu dzīvesveidu uzzini ŠEIT

 

Aizraujoša un piepildīta nedēļa

 

Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma aizvadītajā nedēļā bijusi trīs aizraujošos pasākumos - Mayito Rivera un grupas The Sons of Cuba koncertā Jelgavas Kultūras namā, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures muzejā, kur 2. martā tika atklāts Jelgavas pastkaršu albums un Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā. Nelielu foto ieskatu un Lāsmas iespaidus lasi ŠEIT

 

 

 

Trīs dienu iespaidi trīs galvaspilsētās

 

Augusta nogalē Jelgavas pilsētas bibliotēkas kolēģe Sandra devās trīs dienu ceļojumā pa trīs valstu galvaspilsētām - Helsinki (Somija), Stokholma (Zviedrija), Tallina (Igaunija) . Vairāk par šo ceļojumu lasi ŠEIT

 

 

 

 

Bibliotekāres saimnieko!

 

Vasaras skolas noslēgumā, kuru rīkoja Dobeles kolēģi, dalībnieki saņēma negaidītu un mīļu dāvanu – Dobeles dzirnavnieka mafinu miltu maisījumu. Izrādās, ka vairākas kolēģes kopš tā brīža ir kļuvušas par mafinu fanēm un iepriecina ar tiem gan draugus, gan ģimenes locekļus. Vairāk lasi ŠEIT

 

 

 

 

 

Ungurpils ezera peldošās salas


Jelgavas pilsētas bibliotekāre Inga šovasar devusies apskatīt Aloju un Ungurpili. Vairāk lasīt ŠEIT

 

 

 

 

 

 

Liliju burvība

 

Daudziem bibliotekāriem prieku un gandarījumu sagādā rosīšanās dārzā. Neraugoties uz visai nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, Zaļenieku pagasta bibliotēkas vadītājas Līgas dārzā uzziedējusi ilgi lolotā lilija. Prieks pašai un citiem!

 

 

 

 

Austrija un Bavārija


Labākais veids, kā pavadīt atvaļinājumu ir doties ceļojumā. Guntas un Vivitas ceļojums šogad aizveda uz Alpiem – Austrijas un Bavārijas pusē. Par ceļojumu un Guntas un Vivitas gūtajiem iespaidiem, lasi ŠEIT
 

Saulainā pretstatu zeme Bulgārija


Jelgavas pilsētas bibliotekāru komandējums Bulgārijā bija krāsainiem iespaidiem bagāts. Par pieredzēto saulainajā kontrastu zemē dalās bibliotekāre Gundega. Vairāk lasīt ŠEIT

 

 

 

 

 

 

Divas nedēļas vasarā - ceļojums uz ASV

 

Šī gada aprīlī Jelgavas pilsētas direktorei Lāsmai Zariņai bija iespēja paceļot Amerikas Savienotajās valstīs. Par to kā viņai gāja ASV rietumu krastā lasi ŠEIT

 

 

 

 

Motori un ziedi


Brīvdienās Jelgavas pilsētas bibliotēkas bibliotekāre Gunta nolēma braukt uz Rīgu: "Sen jau vēlējos apskatīt atjaunoto Rīgas motormuzeju un pie viena arī apmeklēt LU botānisko dārzu – acāliju un tropisko taureņu izstādi.Motormuzeja stāvlaukums pilns – nav kur likt mašīnu – tā vien liekas, ka šodien no mājām ārā visi – tik jauka diena. Minūtes 15 pariņķojuši, atrodam vietu un varam iet iekšā." Vairāk lasīt ŠEIT

 

 

 

Brīnumi Salaspils botāniskajā dārzā


2017.gada 1.martā pēc semināra Salaspils novada bibliotēkā apmeklēju Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī. Paldies kolēģēm par operatīvo transporta noorganizēšanu, vēsajā un lietainajā dienā tas bija tieši laikā! Vairāk lasīt ŠEIT

 

 

 

 

MEKSIKAS ceļojums, 1.daļa

 

2016. gada nogalē Jelgavas pilsētas bibliotēkas darbiniece Dagnija devās uz Meksiku. Pirmais stāsts un attēli par Mehiko un piramīdām - ŠEIT. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzintra stāsta par Anetes Mīrsvas garo stāstu “Samsona ceļojums”

 

Nupat pabeidzu lasīt vācu rakstnieces Anetes Mīrsvas garo stāstu “Samsona ceļojums”. Tā ir grāmata, kura vēl ilgi patur savā varā. Anotācijā teikts, ka šis stāsts domāts gan lieliem, gan maziem, man gan liekas, vairāk, ka pieaugušajiem  un pēc tam, tā lasāma kopā. Stāsta galvenais varonis ir 10 gadus vecs puisēns, kuram pieder suns Samsons. Suns ir zēna vienīgais īstais draugs, kurš viņu saprot no pusvārda. Darbība notiek Vācijā, mūsdienās, bet tikpat labi šādu stāstu varētu uzrakstīt par kādu Latvijas bērnu. Vairāk saturu neatstāstīšu, lai nezūd lasīšanas prieks, bet katram pašam, jo īpaši mūsu jaukajām māmiņām un vecmāmiņām, šī grāmata jāizlasa un, droši vien, katru tā uzrunās savādāk. Piesakies grāmatas rindā ŠEIT

 

 

 

Raimonda Paula mūzikas elpa un gars Jelgavā

 

29.oktobra pēcpusdienā Jelgavas kultūras namā notiek orķestra “Zelmeri Pro” koncerts. Lieliska atmosfēra un R.Paula melodijas liek pacelties drusku virs zemes. Vairāk par koncertu lasi ŠEIT.

 

 

 

 

Viesuļvētra uz skatuves mūsu kultūras namā!


24.oktobrī Jelgavas Kultūras namā notika gruzīnu dziesmu un deju ansambļa SALKHINO koncerts. Var tikai pievienot savu patieso sajūsmu par lielisko, fantastiski aizrautīgo priekšnesumu tekstam, kurš lasāms "Biļešu servisa" ziņā: "Tie ir lieliski dejotāji, meistarīgi muzikanti un daudzbalsīgās dziedāšanas meistari. Ugunīga mūzika un dejas, noslēpumainas un majestātiskas sievietes „gulbji", vīrišķīgi un karstasinīgi džigiti, emocionāls gruzīnu dziesmu izpildījums – tas viss jūs sagaida jaunajā programmā, ko ansambļa muzikālais vadītājs – nopelniem bagātais Gruzijas mākslinieks un Slavas ordeņa kavalieris Šalva Papiašvili sagatavojis tieši šim braucienam! „Salkhino" jau ir priecējis skatītājus Francijā, Turcijā, Krievijā, Ukrainā, Armēnijā, Azerbaidžānā, Austrālijā, Itālijā, Grieķijā, Spānijā, Beļģijā, Šveicē un Holandē. Un tagad viņi atkal ierodas Latvijā, kuras mīlestību iekaroja pagājušajā gadā. „Gruzīnu dejotāji burtiski lidinās virs skatuves. Tā ir īsta viesuļvētra uz skatuves!" – sajūsmā raksta Daily Mirror (Austrālija). „Tas ir unikāls fenomens, kuru vismaz reizi dzīvē ir jāredz katram" – pievienojas franču Le Figaro. Adžārijas, Abhāzijas, Gruzijas un citu Kaukāza reģionu vēstures un senās kultūras sižetu radošs savijums, kas iemiesojies dejās, mūzikā un dziesmās, ko papildina daudzie nacionālie tautastērpi, gaisma un tīrais skanējums, pārvērš šovu par neatkārtojamās Kaukāza atmosfēras neaizmirstamām svinībām uz skatuves. Ansamblis „Salkhino" ir unikāls ar to, ka kolektīva mākslinieki ne tikai dejo, iekļaujot vissarežģītākos akrobātikas elementus, bet arī spēlē un dzied „dzīvajā", izmantojot slavenās gruzīnu daudzbalsīgās dziedāšanas tradīcijas. Šovs pārsteidz ar savu patiesumu un neparasti pozitīvo enerģiju." http://www.bilesuserviss.lv/ Youtube ir iespēja pavērot gruzīnu azartisko un aizraujošo priekšnesumu: https://www.youtube.com/watch?v=hK7t5XymdXo

 

Skaistās vasaras noslēgums

 

Atvadoties no skaistās 2016.gada vasaras un uzlādējoties jaunam darba cēlienam, bērnu bibliotēkas "Zinīša" kolēģes devās izbraucienā ar kuģīti pa Lielupi. Mazu fotoieskaitu iespējams aplūkot ŠEIT.

 

 

 

 

 

 

Tērvetes Tauriņu mājā

 

Nu jau gandrīz pusgadu Tērvetes dabas parka apmeklētājus priecē tropu māja, kurā  mitinās eksotiski dažādu krāsu un sugu tauriņi.  Mūsu kolēģe Inga bija aizbraukusi aplūkot krāšņos tauriņus klātienē. Par Ingas iespaidiem iespaidīgajā Tauriņu mājā lasi ŠEIT.

 

 

 

 

Brīvdienās pie kamieļiem

 

Apmēram 10 km attālumā no Cēsīm atrodas atpūtas centrs “Rakši”, kurš vairāk pazīstams  kā Latvijā un pat Baltijā vienīgā vienkupraino kamieļu mītne. "Rakšos" viesojās Dzintra ar ģimeni un vairāk par kamieļu mītni un pašiem kamieļiem lasi ŠEIT.

 

 

 

 

Īss Ziemsvētku ieskaņas mirklis Tallinā

 

Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas kolēģe Anita īsi pirms Ziemassvētkiem devās aplūkot kaimiņvalstis, lai palūkotu kā tur tiek sagaidīti Ziemassvētki. Par viņas piedzīvojumiem, lasi ŠEIT.

 

 

 

 

Orhideju burvība

 

Šovasar ilgas un skaistas ziedēšanas rekordu uzstādīja divas orhidejas uz Anitas palodzes – raibā un baltā.

Pirmie ziedi uzplauka jūnija sākumā,  visas vasaras garumā tie sakuploja arvien krāšņāk un tā gandrīz līdz pat decembrim. Tikai pirms pāris dienām varēja savākt pēdējos nobirušos ziediņus.

 

 

 

 

Visdārgākā

 

Vai zini, kur zāle smaržo

Pēc dzīvinoša spēka?

Vai zini, kur ievas tvan

It kā aicinot grēkam?

Kur kastaņu sveces skaistas,

Un ceriņzieds laimi sniedz,

Kur Jāņunakts mīlas ugunī

Uzplaukst  papardes zieds?

Kur zilo ezeru zeme,

Kur baltākā liedaga smilts,

Kur spēku dod rudzu maize,

Un māju pavards tik silts?

Un kur tā vēl dziesmas skan,

Kuras dziedot tauta kļūst vienota?

        Tā zeme visdārgākā mana,        

Tā mūsu mīļotā Latvija.

 

                                                                                            /Lielplatones pagasta bibliotēkas vadītāja Māra Puriņa/

 

 

"Saplēstā krūze"

 

2015. gadā Latvijas Televīzija ir sākusi uzņemt jaunu, 12. sēriju darbu, ar nosaukumu „Saplēstā krūze”. Seriāls top pēc Alfrēda Dziļuma tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Šonedēļ Ūziņos, "Dimzēnu" mājās, notika pirmā filmēšana, kurai gatavojoties bija nepieciešami vairāki mēneši. Vairāk par šo aizraujošo dienu un filmu lasi ŠEIT. Foto atskats uz filmēšanas norisi skatāms ŠEIT.

 

 

 

 

Jēkabpils - Labo pārmaiņu pilsēta. Rēzekne - Pilsēta Latgales sirdī

 

2015.gada 1. un 2.aprīlī pēc Zemgales Plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centra uzaicinājuma Dagnija piedalījās reģiona kultūras darbinieku pieredzes apmaiņas braucienā, lai iepazītos ar veiksmīgi ieviestajiem projektiem divās Latvijas pilsētās – Jēkabpilī un Rēzeknē. Neliela ekskursija par pieredzēto ŠEIT.

 

 

 

 

 

Vitamīni uz palodzes

 

Kamēr dārzi vēl nav īsti pamodušies no ziemas, tikmēr dobi var iekārtot uz sava loga palodzes.

Daces padoms - "Sēklu veikalā nopirku sīpoliņus, kuri speciāli paredzēti lociņu audzēšanai. Iebēru puķu kastē pavisam nedaudz zemes, saliku sīpoliņus cieši citu pie cita un loku raža nebija ilgi jāgaida. Nogriezīšu, un pēc brīža ataugs otra loku raža. Pēc tam jau palodzes dobe vairs nebūs aktuāla, jo zaļumi arī laukā būs sakuplojuši!"

 

 

 

 

„Sirdsmīļie – vecmāmiņa un vectētiņš”

 

"Paldies omītei par to, ka viņa man ir tik mīļa un jauka. Paldies par skaistajiem brīžiem, ko pavadām visi kopā!", ar pateicības vārdiem savai omītei Sandrai pieteikuma vēstuli konkursam "Sirdsmīļie - vecmāmiņa un vectētiņš" pabeidz Sandras mazdēls. Jelgavas novada konkursam „Sirdsmīļie – vecmāmiņa un vectētiņš” varēja pieteikt savu aktīvo, sirsnīgo, saimniecisko vectētiņu vai vecmāmiņu, kas izceļas ar īpašu atdevi savu mazbērnu dzīvēs. Tāda ir arī mūsu kolēģe Sandra. Viņas mazdēla sirsnīgo un mīļo pieteikuma vēstuli lasi šeit

 

 

 

Ceļojums uz saulaino Meksiku. Daba pilsētā

 

Kolēģe Dagnija devusies ciemos pie meitas ģimenes uz Gvadalaharu, Meksikā. "Ir pilnmēness nakts, tāpat kā Latvijā, vēroju ainavas aiz logiem, kokus, kalnu siluetus tālumā, pilsētu ugunis". Dažus Meksikas ceļojuma iespaidus lasiet šeit.

 

 

 

 

 

Iespaidi par zinātkāres centru „Zili brīnumi”

 

Skolēnu brīvlaikā bibliotekāre Gundega parasti cenšas aizvest bērnus uz Rīgu, lai apmeklētu ko izklaidējošu vai izzinošu. Šoreiz Gundega vēlējās pārbaudīt, vai zinātkāres centrs maziem un lieliem „Zili brīnumi” patiesi ir tik aizraujošs, kā to raksturoja paziņas. Par Gundegas iespaidiem centrā „Zili brīnumi” lasi šeit

 

 

 

 

 

 

Mirkļi Horvātijas un Austrijas bibliotēkās


2014.gada septembrī Latvijas Bibliotekāru biedrība organizēja braucienu uz Horvātiju, piedāvājam dažus iespaidus no Splitas pilsētas bibliotēkas Horvātijā un Štīrijas federālās zemes bibliotēkas Grācā, skatīt šeit

 

 

 

 

 

 

 

 

Iespaidi par Latviju

 

"Varbūt var būt vēl skaistāk un interesantāk!?" Ar šādiem vārdiem ceļojumu atmiņās un iespaidos sāk kolēģe Sarmīte. Sarmīte caur bildēm aizved līdz dažādākajām Latvijas vietām, sākot ar Likteņdārzu, Saukas dabas parku un Līgo kalniņu, noslēdzot ar Vecāķiem un padomu palūkoties apkārt un ielūkoties vērīgāk debesīs! Sarmītes ceļojumu iespējams apskatīt šeit.

 

 

 

 

 

 

Apkārt Latvijai!

 

Vasara jau aizgājusi, tomēr patīkami dažreiz atcerēties siltās dienas un interesantos piedzīvojumus. Kolēģes Maijas vasara bijusi visnotaļ krāšņa - ar basām kājām pa meža taku. kur tika pārbaudīta viņas izturība, ceļojums uz Cinevillu, kur bija iespēja apskatīt dažādus filmās izmantotos rekvizītus, Durbes pils un pils parks. Vairāk par Maijas piedzīvojumiem bagāto vasaru lasi šeit.

 

 

 

 

 

 

 

Iepazīstieties Rokijs!

 

Darba dienu vakaros vai brīvdienās mans dzīvespriecīgais suņuks dāvā prieku man un maniem mīļajiem. Esam kopā brīvajos brīžos, pastaigās, izbraucienos, kā arī ģimenes pasākumos. Rokijs priecē un izklaidē mūs. Lai arī Jums, apskatot šo foto uzlabojas garastāvoklis un diena kļūst saulaināka. Ar sveicienu Karīna.

 

 

 

 

 

 

 

Ceļojums uz Lietuvu


Katru gadu sev uzdāvinu dāvanu dzimšanas dienā – ekskursiju. Šogad gribēju pabraukt pa Lietuvas pusi, laicīgi izdomāju maršrutu, ko vēlos redzēt, saorganizēju līdzbraucējus – ģimeni un kolēģi Vivitu.

Tā kā ceļš bija tāls – līdz Viļņai un Traķiem, tad izbraucām agri, 5 no rīta. Rīts bija samērā apmācies, pa ceļam drusku pasmidzināja lietus, bet tad parādījās saulīte un diena izvērtās burvīga. 

Tālāk par ceļojuma iespaidiem lasīt šeit

 

 

 

 

 

Notiek arī tā!

 

Nedēļas garumā notika BIS ALISE-i mācības Zinātniskās bibliotēkas zālē. Par saviem iespaidiem un amizanto atgadījumu raksta mūsu kolēģe Dzintra : "Salīdzinājumā ar pirmo grupu pirms gadiem pieciem, noskaņojums pavisam cits – sejas nav tik norūpējušās un niknas, kolēģes joko un apmainās asprātībām. Īpaši jauka ir mācību pēdējā diena. Punkta pielikšanai Māra uzcepusi milzīgu , bezgala garšīgu torti, atnākuši arī ciemiņi – viss notiek pacilātā gaisotnē. Tiek izsniegtas kursu beigšanas apliecības un ALISE-i lietošanas licences. Vislabākajā noskaņojumā visi pamazām izklīst, paliekam daži „vietējie” sakārtot zāli. Te pēkšņi atskan telefona zvans: ”Vai esi zālē? Neko neatradi?” Atbildu: „Nē! Ko vajadzēja atrast?”  Kolēge uztraukta paziņo, ka autobusā pārbaudot nupat saņemto dokumentu esamību, pārbīlī konstatējusi, ka to nav! Lieku vēlreiz izskatīt somas un citus nesamos – tik un tā  neesot. Teciņus metos pa Akadēmijas ielu uz autobusa pieturu. Skatos uz visām pusēm, tādas lielas, baltas lapas būtu viegli pamanāmas –nav. Autobusu pieturā sēž divas kundzes, uzmanīgi apeju viņām apkārt, arī viņas man pievērš uzmanību. Jautāju, vai nav pamanījušas 2 baltus papīrus. Nē, neesot, bet ja pamanīšot, noteikti aiznesīšot uz bibliotēku. Cenšos satraukto kolēģi nomierināt un klusībā ceru, ka tomēr kaut kur somā jau dokumenti ir. Pēc kāda laika atskan nākamais telefona zvans . Šoreiz zvana cita kolēģe: „Uz ielas pie bibliotēkas atradu Māras papīrus. Tā sapriecājusies, ka aizskrēja....”. Galu galā viss labi beidzās un visi svarīgie dokumenti ir vietā."

 

 

Neretas pusē

 

Kolēģe Dzintra par viesošanos Neretas pusē : "Vasaras nogalē gadījās pabūt Neretas pusē un paciemoties Pilkalnes muižā. Jāsaka gan, ka no muižas šeit nav ne vēsts , atlikušas tikai trīs senatnīgas saimniecības ēkas, bet pašu muižu nodzīvojuši vienas dienas saimnieki, kuri te mitinājušies pēckara gados. Šeit saimniekot pirms apmēram pirms 20 gadiem, pametot ērtu Līvānu māju ciema centrā , atnākuši muižas jaunie saimnieki Valdis un Irma. Viņi izveidojuši mājīgu viesu namu, kurā var nakšņot gan jaukā divvientulībā, gan jautrā kompānijā. Tiem, kuri meklē gludi nopļautu mauriņu, rožu dobes , gan te nav ko darīt. Šeit visapkārt neskarta daba, muižas laika koku stādījumi, pirtiņa, lejā tek mazītiņa upīte Neretiņa, kuras otrā krastā jau cita valsts – Lietuva. Šeit ir miers un klusums, te pabijis arī Imants Ziedonis, rakstot savu Leišmalīti. Pie Pilkalnes muižas vērtībām var pieskaitīt vienu no retajām senajām graudu kaltēm Latvijā, kura brīnumainā kārtā palikusi gandrīz neskarta un ,protams,saimnieku stāstus – gan par 500 odzēm, kas gadu gaitā savāktas un aizvestas saimniekam vien zināmā virzienā (ja odzi pārvieto tuvāk pr 2 km , tā atgriežas atpakaļ), gan par apslēpto mantu, kura joprojām nav atrasta muižas akmeņos, gan par visu mīlules, šokolādes krāsas  labradorītes Grētas nedarbiem.

Latvija ir maza, bet cik daudz vēl tajā neredzēta!"

 

 

 

No jauna atklājot Dabas muzeju

 

"Pat nevarēju iedomāties, ka bērni varētu būt tādā sajūsmā par Dabas muzeju", tā mūsu kolēģe Anita raksta par savu piedzīvojumu ar mazdēliem, Mārtiņu un Mareku, Dabas muzejā. Līdz ar mūsdienu tehnoloģijām, ekspozīcijas papildinājušās un kļuvušas daudz interesantākas. Vairāk par Anitas iespaidiem lasi šeit.

 

 

 

 

Tur, kur Gauja, tur, kur Rauna...

 

Mūsu kolēģe Anita kādā saulainā atvasaras dienā nokļuva pie Raunas Staburaga. Raunas Staburags ir gleznaina avotkaļķu klints, kas pārklāta dažādām aļģu un sūnu sugām, pa kurām plūst vairāki desmiti avotiņu, veidodami sarežģītus ornamentus. Pēc tam Anita pabija Liepas ciema Lielajā Ellītē, kas ir smilšakmens veidojums, kurā ietilpst 23m gara ala ar dabiski veidotām smilšakmens arkādēm un čalojošu strautiņu. Vairāk par šo ceļojumu lasi šeit.

 

 

 

 

 

Zigmārs Liepiņš pasaulei dāvina savu mūziku - ziņu skatiet Pārlielupes bibliotēkas blogā.

 

 

Elejā uzziedējusi juka

 

Veronikas dārzā Elejā uzziedējusi juka - ilgi gaidīts un lolots zieds. Dzirdēts, ka šī gada karstā vasara ir ļoti labvēlīga jukām un, ka vēl dažos dārzos Latvijā var aplūkot šo skaistuli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ceļojums pa Poliju, Čehijas Šveici un Saksijas Šveici

 

Par ģimenes tradīciju bērnu bibliotēkas "Zinītis" bibliotekāres Baibas ģimenē kļuvusi Līgo svētku brīvdienu pavadīšana ārpus Latvijas. Šoreiz Baiba apceļoja Poliju, Čehijas Šveici un Saksijas Šveici sešās dienās. Ceļojums ietvēra vairāku klinšu parku  apmeklējumu, došanos uz Konigstein cietoksni un jaunu iespaidu gūšanu Čehijā. Baibas un viņas ģimenes aizraujošo piedzīvojumu un padomus vari apskatīt šeit.

 

 

 

Jāņu siera kārtojums

 

  Ķimeņu siers, rudzu maize, sviests, zaļumi.

 

  Sieru un maizi sagriež plānās šķēlēs. Sviestā iemaisa smalki sakapātus zaļumus. Uzziež uz maizes un veido  

  kārtojumu, pamīšus liekot maizi un sieru. Uzliek slogu un stundu patur ledusskapī. Pēc izņemšanas no tā ļauj, lai

  kārtojumam siltumā atvērtos siera garša un smarža (recepte no www.la.lv).

 

 

 

Starptautiskā keramikas simpozija izstāde

 

Ceturtdien, 29.maijā pulksten 15:00 notiks Startautiskā keramikas simpozija izstādes atklāšana. Izstādē apskatāmi vairāk nekā divdesmit darbi, veltījums Jelgavai. Piedalās Jelgavas, Šauļu un Pērnavas mākslinieki. Izstādi var aplūkot Jelgavas Kultūras namā no 29.maija līdz 15.jūnijam. Vairāk par ekspozīciju var lasīt šeit.

 

 

 

 

 

 

 

Gleznotāja Jūlija Federa izstāde

 

Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā apskatījām ievērojamā ainavu gleznotāja Jūlija Federa (1838-1909) izstādi "Ainava", kas veltīta vecmeistara 175.jubilejai. Guvām tikai pozitīvus iespaidus – ļoti skaistas gleznas! Ekspozīciju var apskatīt līdz pat 23.februārim.

 

 

 

 

Vēsturiskais Benjamiņa nams

 

Kolēģes viesojās skaistajā pieņemšanā pie Benjamiņa kundzes (Benjamiņa nams, Rīgā, K.Barona ielā 12), apmeklējot izrādi "Kā dzīvot modernam cilvēkam", kā arī dodoties pastaigā pa vēsturisko namu. Izrāde ir stāsts par vienu no Latvijas pirmās brīvvalsts ietekmīgākajām sievietēm, uzņēmēju Emīliju Benjamiņu, kuru atveidoja Indra Burkovska. Iesakām visiem!

 

 

 

Eņģelīši


Klāt Ziemassvētki - dāvināšanas laiks. Šajos svētkos visjaukāk ir saņemt pašu rokām un ar izdomu darinātas dāvaniņas, kas nāk no sirds un ir mīļas. Tajās paliek mūsu labā enerģija, kuru mēs dāvinām citiem. Māra saviem draugiem un tuviniekiem sarūpējusi kaut ko ļoti mīļu - tamborētu eņģelīti. Priecīgus Ziemassvētkus!  

 

 

 

Veselībai un imunitātei


Ziņģītes kokteilis: pa 1 kg burkānu, biešu, kāpostu, 0,5 kg rutku, 0,5 kg medus. No dārzeņiem izspiež sulu, samaisa ar Latvijas medu. Glabā ledusskapī, lieto pa 3 ēdamkarotēm no rīta, pirms lietošanas jāsamaisa. Iznāk ap 2 l veselīgā dzēriena, var padalīties ar citiem!
Šī un vēl citas gudrības, protams, no grāmatām:
Nekādu brīnumu. Vienkārši Ziņģīte.S.Amata, I.Brikere;
 Nekādu brīnumu. Vienkārši Ziņģīte: pēc diviem gadiem. A.Selga - pirmā palīdzība, ja tuvumā nav ārsta. Receptes imunitātes stiprināšanai, izgulējumiem, rozes ārstēšanai un citi.

 


Saulainas brīvdienas Engurē


Vecupes kempings atrodas pašā meža vidū kādu kilometru no Engures. Līdz jūrai ejams labs gabaliņš caur egļu un priežu audzēm, toties pāris soļu attālumā no mājiņām var mierīgi lasīt un ēst mellenes, pastaigājot tālāk, uzkalniņos atrast košas gailenes un citas meža veltes.

Tumšajos jūras ūdeņos kā milzu rotaļlietas cēli šūpojas balti gulbji, tālumā var redzēt kuģus un buru laivas, bet klusā un seklā pludmale ar apsūnojušajiem akmeņiem ir kā radīta bērnu smilšu pilīm un slinkāku peldētāju ūdens un saules vannām.

 

 

Mājās gatavots Jāņu siers


Vienkārša, gadiem pārbaudīta Jāņu siera recepte: uzkarsē 2-3 l piena, 40-50 grādus, pievieno biezpienu (1-2 kg) un karsē, līdz atdalās sūkalas un biezpiens saveļas lielā pikā. Nokāš caur kokvilnas vai linu drāniņu, nospiež. Sakuļ 2-3 olas ar sāli, ķimenēm vai citām garšvielām. Katliņā izkausē sviestu, 100-150g, liek tajā biezpiena masu un maisa, lēni karsējot, tad pievieno olas un visu samaisa viendabīgā masā, vēl pakarsē, būs cietāks. Siers gatavs!

 


Izaudzējiet zaļumus uz pašu palodzes!


Tagad īpaši nepieciešami zaļumi un vitamīni, un tos pavisam vienkārši var izaudzēt pašu spēkiem mājās. Šādi audzēti lociņi, kas lieliski garšo uz sviestmaizes, ir daudz veselīgāki par veikalā pirktiem.
Lūk, kā mūsu kolēģe sīpollokus iestādījusi skaistā dekoratīvā puķupodā, iegūstot divējādu labumu – izaudzējot vitamīniem bagātos lociņus un izdekorējot palodzi.

 

 

Ar velosipēdiem uz Kolku


Spītējot lietainajai vasarai un nepastāvīgajiem laikapstākļiem, kolēģe Inga Buholca devās trīs dienu garā velobraucienā uz Kolku. Brauciens bijis emociju pārpilns – pagūts apskatīt skaistas vietas senajos lībiešu ciematos, piedzīvot gan jūras mieru un skaistumu, gan tās varenību. Pārvarot arī dažas ķibeles, Ingai tomēr izdevies iespītēties lietainajai vasarai un pavadīt aktīvas un piedzīvojumiem bagātas brīvdienas dabā.

 

 

Kolekcionējot gudrības simbolu


Mūsu kolēģe Dace kolekcionē pūcītes. Tās atceļojušas no dažādām pasaules valstīm - Spānijas, Īrijas, Francijas, Holandes, Itālijas, Beļģijas, Lietuvas u.c. Pūcītes ir gan pašas pirktas, gan draugu dāvinātas, un kopš 1994.gada to sakrājies jau prāvs pulciņš. Ir arī divas vienādas, varbūt kāds vēlas mainīties?

 

 


Nu ļoti garšīgi ķirbīši!


5 litru katliņu piegriež ar ķirbi. Apmēram 2 x 2 kubiņos. Piegriež 4-6 cidonijas. Uzber cukuru apmēram 700 gr. un ļauj ievilkties 3 – 4 stundas, ik pa brīdim sakratot vai apmaisot ar koka karoti. Ja atsulojas un sulas ir par maz, pielej nedaudz ūdeni un vāra, līdz ķirbji gatavi, beigās pieliek 1 – 1,5 ēdamkaroti etiķa esenci un nedaudz pavāra. Liek sterilās burkās un vāko ciet.
Lai labi garšo!

 

 

Jauni iespaidi tepat, kaimiņos


Nemaz nav jābrauc nekur tālu, lai iegūtu jaunus iespaidus un atpūstos brīvajās dienās. Viļņā katru reizi var ieraudzīt ko jaunu, pat ja tur jau būts vairākkārt. Pēc restaurācijas darbiem ir pilnībā pārvērtusies Traķu pils.

Lieldienu brīvlaikā tur viesojās mūsu kolēģe Rasma, kura pati par to pārliecinājās, tāpēc iesaka arī mums!

 


Pašgatavotas ziepes - ātri, vienkārši un lēti


Visvienkāršākā metode - plānu parasto ziepju plēksnīti sasmalcina (var griezt ar šķērēm, tās parasti ir pie rokas) ieber šķidro ziepju trauciņā un uzlej karstu ūdeni. Var pievienot ēteriskās eļļas (skat. www.bbfactory.lv), A vitamīnu vai citas piedevas.
Dārza darbos sastrādātās roka sun baso kāju papēžus vislabāk nomazgāt ar šādām ziepēm:
Sasmalcina parastās saimniecības ziepes (atrodamas veikalos pie mazgāšanas līdzekļiem, arī RIMI), ieber šķidro ziepju trauciņā, uzlej karstu ūdeni un saskalo. Padzisušām pievieno savas iecienītās ēteriskās eļļas un, ja vēlas, dabīgās krāsvielas.
Aptuvenās proporcijas: 0,5 l trauciņam ņem apmēram 1 cm biezu slānīti no ziepju gabaliņa gala. Ja sanāk par biezu, var pieliet vairāk ūdens. Ēteriskās eļļas - 30 pilieni uz 100 g.
Pareizāk laikam būtu izkausēt ziepes ūdens peldē, jo, vienkārši uzlejot ūdeni, masa sanāk neviendabīga un lietojot jāsaskalo. Toties ātri un vienkārši!