Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv
Drukāt

LBB Zemgales nodaļa

 

Latvijas bibliotekāru biedrības Zemgales nodaļas stratēģija (2018-2020)

 

Ko mēs vēlamies sasniegt:

-          Bibliotēkas un to pakalpojumi ir pieejami un atpazīstami vietējā kopienā, un tiek augsti novērtēti;

-          Bibliotekāru darbs ir prestižs un tiek adekvāti novērtēts, t.sk. atalgojuma ziņā;

-          Bibliotekāri ir zinoši, prasmīgi, nemitīgi pilnveido sevi un atbalsta viens otru.

 

Lai sasniegtu šos mērķus, biedrība darbosies vairākos virzienos - interešu pārstāvniecība, bibliotekāru kapacitātes celšana, bibliotekāru sabiedrības saliedēšana.

 LBB Zemgales nodaļas stratēģija

 

 

Zemgales novada Bibliotekāru biedrība (ZNBB) dibināta 1990. gada 25. aprīlī. 1991. gadā 19. maijā tika apstiprināti ZNBB statūti.

 

Daži interesanti fakti no vēstures:

 • Zemgales novada Bibliotekāru biedrībai bija juridiskas personas tiesības. Tai bija savs zīmogs ar savu nosaukumu un rēķins bankā. Tā varēja slēgt līgumus un vienošanos. Biedrība atradās Jelgavas pilsētas bibliotēkā (Akadēmijas ielā 26).
 • Galvenie uzdevumi bija saliedēt Dobeles, Bauskas un Jelgavas rajona un pilsētas bibliotekārus, aizstāvot to profesionālās un ekonomiskās tiesības; panākt bibliotekārā darba kā kultūras sastāvdaļas prestiža celšanu; iestāties par informācijas pieejamību un pret tās jebkādu ierobežojumu (t.sk. pret slēgto fondu organizēšanu, cenzūru).
 • ZNBB augstākais orgāns bija tās biedru kopsapulce, kuru sasauc ne retāk kā reizi gadā. Tā bija lemt tiesīga, ja piedalījās vairāk nekā puse biedrības biedri.

 

Ir izsludināts jauns konkurss “Gada bibliotekārs Zemgalē 2019”. Konkursa nolikums pieejams ŠEIT! 

 

LBB Zemgales nodaļas semināri un konferences

 

2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018

 

2018

 

Gada bibliotekārs Zemgalē 2018 balvas nominanti: 
 • Agrita Hatkēviča, Bauskas novada Vecsaules pagasta Vecsaules bibliotēkas vadītāja
 • Gunta Savicka, Jelgavas pilsētas bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre
 • Anita Šveda, Rundāles novada Bērsteles bibliotēkas vadītāja
 • Maruta Pūpola, Dobeles novada Penkules bibliotēkas vadītāja
 • Inga Buholca, Ozolnieku novada Centrālā bibliotēkas vecākā bibliotekāre
 • Inta Strazdiņa, Jelgavas novada Sesavas pagasta bibliotēkas vadītāja

Apsveicam ar nominācijām! 

 

 

 

Zemgales bibliotēku idejas 2018. gada Ideju gadatirgū :

 •   Mainot bibliotēkas, mainām sabiedrību (Bauskas reģiona bibliotēkas)
 •   Esi moderns – izvēlies bibliotēku! (Dobeles novada bibliotēkas)
 •   Citāda pieeja bibliotēkas jaunumu un datubāzu popularizēšanai (Jelgavas pilsētas bibliotēka)
 •   Radošie darbi caur datubāzu prizmu (Jelgavas pilsētas bibliotēka)
 •   Dzejas dienu Jelgavā atspoguļojums (Jelgavas pilsētas bibliotēka)
 •   E. Ādamsons un Jelgava (Jelgavas pilsētas bibliotēka)
 •   Izglītojošas aktivitātes Jelgavas novada bibliotēkās (Jelgavas un Jelgavas novada bibliotēkas)

 

 

Gada bibliotekāra balva

 

Latvijas Bibliotekāru biedrība aicināja izvirzīt Gada bibliotekāru balvai 2018 kandidātus no visām Latvijas bibliotēkām. Jelgavas pilsētas bibliotēka izvirzīja Vivitu Armanoviču, Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāju. "Vivitas Armanovičas profesionālās darbības laikā tieši 2017. gads ir bijis viens no veiksmīgākajiem, kurā profesionālajām zināšanām  savienojoties  ar darba pieredzi un objektīvu apstākļu sakritību, LAN  pakalpojumi pilnveidojās un atstāja paliekošu ietekmi kopīgajā bibliotēkas pakalpojumu grozā, veicināja bibliotēkas atpazīstamību Jelgavas iedzīvotāju vidū. Vivita Armanoviča ir izveidojusi lielisku, darbīgu nodaļas kolektīvu, kurš prot sadarboties, bez problēmām aizstāt viens otru, kuram izveidojušās savas tradīcijas, ir vienots   un savstarpēji koleģiāls. V.Armanoviča studē LU Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas pārvaldības  programmā." Lepojamies ar sasniegto! 

 

 

 

Reģionālie semināri 2018.gadā :

 

Jelgava  09.05.2018.  Reģionālais seminārs: "Bibliotekāra personības loma mūsdienu bibliotēkas darbā".

(Lektori, Zemagales bibliotekāra gada balva “Gada bibliotekārs Zemgalē 2018”)

Bauska 29.08.2018  vasaras skola LEJNIEKOS (V.Plūdoņa dzimtajās mājās).

(Personības izaugsmes treneri, lektori, radošas darbnīcas)

Dobele 07.11.2018. Reģionālais seminārs: "SIMTGADE – SVINI, IEDVESMO, MĀCIES, TICI, GŪSTI, APZINI, DOMĀ, ESI!"

Bibliotēkas 100 gados – no tradīcijām līdz mūsdienām.

(Lektori, pieredzes stāsti, iedvesmojošas personības ) 


 

2017

 

 

Šogad sportosim "Pikšās"

 

Gadskārtējā LBB Zemgales nodaļas sporta diena notiks 30.augustā, Dobeles novada "Pikšās". Par dienas norisi šogad gādā Dobeles novada Centrālā bibliotēka.

 

 

 

LBB Zemgales nodaļas reģionālais seminārs 

17.maijā Jelgavas pilsētas bibliotēka organizēs reģionālo semināru. Tā ietvaros esam paredzējuši sumināt gada bibliotekāru Zemgalē, organizējot konkursu "Gada bibliotekārs Zemgalē 2017". Lūdzu izvirziet pretendentus apbalvojumam!
Konkursa nolikumu skatīt šeit. Semināra programmu iespējams aplūkot ŠEIT

 

Latvijas bibliotekāru biedrības Zemgales reģiona valde

2016.gada 9. novembrī Bauskas Centrālajā bibliotēkā noritēja Zemgales reģionālais publisko bibliotēku darbinieku seminārs. Semināra laikā tika ievēlēta jaunā Latvijas bibliotekāru biedrības Zemgales reģiona valde:

priekšsēdētāja - Lāsma Zariņa (Jelgavas pilsētas bibliotēka),

valdes locekļi - Madara Maslova-Konrāde (Bauskas Centrālā bibliotēka),

                       Antra Ģēvele (Codes bibliotēka),

                       Sandra Kazimiraite (Aizstrautnieku bibliotēka),

                       Kristīne Ževņenko (Dobeles novada Centrālā bibliotēka),

                                                                              Viktorija Agafonova (Jelgavas pilsētas bibliotēka).

 2017.gada 8.februārī tikāmies valdes sēdē Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Kopīgi apspriedām LBB Zemgales reģiona jauno attīstības stratēģiju, izvirzījām vairākas idejas par biedrības aktivitātēm un nolēmām, ka izstrādāsim nolikumu  balvai: “Latvijas Bibliotekāru biedrības Zemgales reģiona gada bibliotekārs”.  Izvirzījām kopīgus mērķus un nolēmām piedalīties VKKF projektu konkursā par bibliotekāru vasaras skolu.

Tikšanās notika radošā un ideju piepildītā gaisotnē.

 

 

2016

 

Reģionālais seminārs Bauskas Kultūras centrā

9. novembrī noritēja Zemgales reģionālais publisko bibliotēku darbinieku seminārs. Šoreiz uzmanība tika pievērsta bērniem un jauniešiem. Kā ierasts, tikšanās noritēja Bauskas Kultūras centra Lielajā zālē. Semināra atklāšana notika plkst. 10:00. Reģionālā semināra programma.


"9. novembrī Aizkraukles, Dobeles, Bauskas, Ogres, Jegavas reģionu bibliotēkas tikās ikgadējā seminārā, ko organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka. Šī diena bija veltīta darbam ar bērniem un jauniešiem.
Kā iepazīt pasauli kopā ar pašiem mazākajiem bibliotēkas apmeklētājiem? Kā sarunāties ar dusmīgu jaunieti? Šie un citi jautājumi tika risināti kolēģu pieredzes stāstos un kopā ar psiholoģi, konfliktu vadīšanas eksperti. Neiztika bez nozares aktualitātēm kopumā - KISC pārstāvji informēja par to jaunākajiem projektiem un atbildēja uz satraucošo jautājumu par interneta pieejamību un ātrumu publiskajās bibliotēkās, LNB kolēģe dalījās stāstā par pieredzi ASV bibliotēkās un jaundzirdētām lietām ILFA konferencē, kā arī tika ievēlēta jauna LBB Zemgales nodaļas valde!  
Mūsu kopējā tikšanās, ko noslēdza kādreizējās Kurzemes-Zemgales hercogistes pērles - Bauskas rātsnama - apskatīšana, tika aizvadīta ar vairākām atziņām un ierosmēm no citām bibliotēkām, jo ritenis nebūt nav jāizgudro no jauna!

Fotogrāfijas iespējams aplūkot šeit."

 

Pārgājiens pa Ziemassvētku kauju vietām

Tradicionālā LBB Zemgales nodaļas sporta diena šogad noritēja patriotiskā gaisotnē. Bauskas, Dobeles, Jelgavas bibliotekāri devās pārgājienā pa Ziemassvētku kauju vietām Jelgavas novada Valgundes pagastā. Atšķirībā no pagājušā gada, šoreiz laiks mūs nelutināja, pat ienāca prātā doma pārgājienu pārcelt uz septembra mēnesi. Paturot prātā teicienu – “nav slikta laika, ir tikai nepiemērots apģērbs”  17.augustā viss notika kā plānots.

Kolēģu satikšanās, it īpaši neformālās, ir sirsnīgas un jautras. Pirmais pieturas punkts un rīta kafija Valgundes pagasta Tīreļu bibliotēkā, kur mūs laipni sagaidīja bibliotēkas vadītāja Vija Jansone. Pēc iepazīšanās ar bibliotēku , devāmies uz Ziemassvētku kauju vietām. Kad tikām mežā, pārstāja līņāt un pasākuma atklāšanas tradicionālajā līnijā nostājāmies jaušami priecīgākā noskaņā. Apsveicināšanās, uzkāpšana skatu tornī un gides, pensionētas skolotājas, pavadībā gan braukšus, gan kājām devāmies pa bijušajām kauju vietām, tikai zinātājam pamanāmo dzelzceļa stigu, ierakumiem un piemiņas vietām kritušajiem karavīriem. Ceļš aizveda līdz Mangaļu mājām, kur iekārtots Ziemassvētku kauju muzejs. Atraktīvu muzeja puišu pavadībā atsaucām atmiņā skolā mācīto par 1. Pasaules kara notikumiem Latvijā un tad jau arī vēla pēcpusdiena klāt. Pēc kopīgas maltītes pie ugunskura, bildēšanās un šķiršanās.

Nākamgad tiekamies Dobeles pusē!

Pasākuma bildes http://www.draugiem.lv/jelgavasbiblioteka/gallery/?pid=426072520

 

Ieskats latviešu oriģinālliteratūras daudzveidībā „Kur piedzimst vārds?”

2016. gada 11. maijā notika reģionālais seminārs. Šoreiz tas veltīts latviešu oriģinālliteratūrai. Pēdējā laikā vērojams, ka lasītāju interese palielinājusies tieši par latviešu autoru darbiem. Lektori rosināja pārdomas par it kā jau zināmo, bet tajā pašā laikā piemirsto, rosināja uz lasīšanu paraudzīties filozofiski, iepazīstināja ar latviešu oriģinālliteratūras jaunumiem. ļoti noderīga un interesanta bija kolēģu pieredze lasīšanas veicināšanā - darbā ar lasītāju klubiem.

Programma

Prezentācijas: Kas labāks par selfiju | Pazudušā dēla tēls latviešu klasiskajā literatūrā | Par grāmatu jaunumiemlatviešu valodā 

 


 

Izmaiņas LBB Zemgales nodaļas valdē

LBB Zemgales nodaļas līdzšinējā priekšsēdētāja Līga Strazdiņa lūgusi atbrīvot no šī sabiedriskā pienākuma, jo būtiski palielinājusies darba slodze tiešajā darbā, bez tam mainījusies darba intensitāte LBB valdē. Viena darbinieka bibliotēkā strādājot, nav iespējams regulāri apmeklēt valdes sanāksmes Rīgā un arī veicināt reģiona bibliotekāru dalību kopīgajos pasākumos. Paldies Līgai par paveikto bibliotekāru biedrībā un interesantajiem pasākumiem!

No 2015. gada novembra LBB Zemgales nodaļas priekšsēdētājas pienākumus  uzticēts pildīt Lāsmai Zariņai  - Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktorei, tālrunis 63046721, e-pasts Lasma.Zarina@biblioteka.jelgava.lv 

 

 

 

2015

 

Sporta diena Vilcē

12. augustā, kad Zemgalē tika prognozēti  karstuma rekordi, Jelgavas novada Vilces pagastā notika LBB Zemgales nodaļas sporta diena.  Šoreiz sportiskās aktivitātes saistījās ar orientēšanos Vilces dabas takā, mīklu minēšanu un dažādiem veiklības pārbaudījumiem. Jāatzīst, ka vislielākās grūtības sagādāja mīklu minēšana!

Gluži nemanot aizskrēja laiks, arī karstums meža takās tik ļoti jūtams nebija. Prieks, ka visi sveiki un veseli, un apmierināti par jauko dienu devās uz savām mājām. Paldies Vilces un Ziedkalnes bibliotēkām un pārējiem kolēģiem, Vilces pagasta ļaudīm, kas noorganizēja mums šos svētkus!

Sporta dienā Vilcē piedalījās Bauskas un Jelgavas reģionu bibliotēkas.

Bildes skatīt šeit. Video atskatu skatīt ŠEIT.

 

Konference "Kā veicināt bērnu un jauniešu interesi par bibliotēku?"

13. maijā 10.00 notika konference par darbu ar bērniem. Šī tēma ir nozīmīga ikvienai bibliotēkai. Konferences pirmajā daļā LNB speciālistu uzstāšanās par aktualitātēm, bet otrā daļa raisījās kā lietišķa domu apmaiņa. Katrā novadā ir interesantas iestrādes un uzkrāta pieredze par kuru ir vērtīgi zināt ikvienam bibliotekāram, kurš strādā ar bērniem. Programma

Semināra prezentācijas

 

LBB biedru pārreģistrācija

LBB notiek tās biedru pārreģistrācija. Arī mūsu reģiona biedru skaits ir visai liels, bet reāli biedru naudas maksā un interesi par bibliotekāru biedrību izrāda daudz mazāks skaits. Notikusi arī kadru mainība. Tādēļ lūgums tiem kolēģiem, kuri to vēl nav izdarījuši, aizpildīt biedru uzskaites lapu , noskenēt to un nosūtīt uz e-adresi bibliotekarubiedriba@gmail.com

 

 

 

2014

 

Bibliotekāri sportoja Codē

27.augustā Bauskas novada Codes pagastā notika LBB Zemgales nodaļas sporta diena. Jelgavaniekiem izbraukšana 9.00 no Zinātniskās bibliotēkas. Sporta spēļu programmu skatīt šeit. Sporta dienas foto galeriju aplūko šeit.

 

 Pieredzes brauciens

9.aprīlī notika LBB Zemgales nodaļas pieredzes brauciens uz Jelgavas novada Elejas pagasta bibliotēku un Rundāles novada Pilrundāles bibliotēku.

Fotogrāfijas var apskatīt portāla draugiem.lv Zinātniskās bibliotēkas lapā galerijā "Diena Rundāles novadā" un Pilsrundāles (Stāstu) bibliotēkas lapā galerijā "Kādā lietainā dienā".

 

Nozīmīgākās Latvijas Bibliotekāru biedrības aktivitātes 2014.gadā
* Bibliotēkas diena dzīvē, 10.-16.februāris
* 4CanGurus Preiļos, 21.-22.marts

* LBB Zemgales nodaļas pieredzes brauciens uz Elejas un Pilsrundāles bibliotēkām 9.aprīlis
* Bibliotēku nedēļa 22.-27.aprīlis – tēma „Informēts un vesels!"
* Latvijas bibliotekāru 11.kongress „Nākotnes bibliotēkas: neierobežotas iespējas!" 29.-30.aprīlis
* LBB reģionālo nodaļu vasaras saieti – jūnijs/jūlijs/augusts

 

 

 

2013

 

 

2013.gads bildēs

Zemgales novada Bibliotekāru biedrības 2013.gada notikumu hronika.

 

Pieredzes brauciens

6.novembrī notika LBB Zemgales nodaļas valdes pieredzes brauciens uz Saldus novada Kursīšu bibliotēku.

Fotogrāfijas var apskatīt portāla daugiem.lv oficiālajā bibliotēkas lapā galerijā "Brīdis Saldus bibliotēkā" un "Ciemojamies Kursīšu bibliotēkā".

 

Seminārs „Zemgales bibliotēkas – novada vēstures izpētei”
16.oktobrī notika seminārs par novadpētniecības jautājumiem. (programma)
Seminārs „Zemgales bibliotēkas – novada vēstures izpētei” iecerēts kā lietišķa domu apmaiņa un iepazīšanās ar novadpētniecības darbu Zemgales reģiona bibliotēkās. Semināra prezentācijas

 

Bibliotekāru sporta diena Zaļeniekos

14.augustā Zaļenieku pagastā notika bibliotekāru Sporta diena. (foto) (Video)

 

Virtuālā fotoizstāde "Pirmsjāņu laiks Zemgalē"

Jūnijā Zemgales nodaļas valde aicināja kolēģus no visiem novadiem iesūtīt fotogrāfijas par tematu „Pirmsjāņu laiks Zemgalē", lai pēc tam izveidotu virtuālu fotoizstādi. Atsaucība bija necerēti liela. Izrādās daudzu bibliotekāru iemīļota nodarbošanās ir fotografēšana!
Galeriju var aplūkot šeit vai arī pa tiešo ieiejot portāla www.draugiem.lv Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas lapā. Tad varēsiet arī izpaust savu vērtējumu, piešķirot smaidiņus, sirsniņas un uzrakstot arī kādu komentāru.
Rudenī turpināsim ar citu galeriju!

 

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Lietuvu

22.-23.maijā LBB Zemgales nodaļas Jelgavas grupa rīkoja divu dienu pieredzes braucienu uz Pluņģes un Šilutes bibliotēkām Lietuvā. Iepazinām 2 modernas , ļoti darbīgas bibliotēkas , apskatījām Oginsku muižu, bijušo Plokštines PSRS kara bāzi, Žemaitijas Kalvarijas baziliku, Ventes ornitoloģisko staciju un daudz ko citu līdz šim neiepazītu Lietuvā.
Pieredzes brauciena fotogrāfijas var apskatīt portāla daugiem.lv oficiālajā bibliotēkas lapā galerijā "Ciemos pie kaimiņiem" un "Ko vēl mēs redzējām Lietuvā".

 

Valdes sēdē pārrunātas plānotās bibliotēku aktivitātes 2013.gadā

 Pirmā jaunievēlētās valdes sēde 30.janvārī notika Zaļenieku bibliotēkā. Valdes sēdē tika pārrunāti svarīgākie biedrības darba virzieni un lielākās aktivitātes. Tā kā bibliotēku nedēļas tēma 2013.gadā ir „Mantojums sardzē", kā arī sabiedrībā pieaugusi interese par novadpētniecību, tad viens no priekšlikumiem bija padziļinātu uzmanību veltīt savu bibliotēku aizsākumu izpētei, bibliotēkai kā sabiedrības intelektuālajai urdītājai, kā arī nozīmīgiem Zemgales reģionu bibliotēku darbiniekiem, kuri atstājuši pēdas bibliotēku attīstībā. Rudens pusē bibliotēku vēstures pētījumiem tiks veltīts kopīgs seminārs. Vasarā tiek plānota kopīga sporta diena Zaļeniekos.


Šīs un citas 2013.gadā plānotās aktivitātes ir jāpārrunā visās novadu bibliotēkās.
Vienreiz ceturksnī tiks rīkotas virtuālās valdes sēdes. Sēdes noslēgumā dalībnieki devās ekskursijā uz Zaļo muižu - Zaļenieku Profesionālo vidusskolu, kur bibliotekāri varēja redzēt interesantas vēstures liecības un dzirdēt stāstus, kas visu ekskursantiem netiek stāstīti.

 

30.janvārī notiks LBB Zemgales nodaļas valdes sanāksme
Plkst.11:00 tiekamies Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā un izbraucam uz Zaļenieku pagasta bibliotēku.
Darba kārtībā:

 1. Iepazīšanās ar Zaļenieku pagasta bibliotēku.
 2. LBB Zemgales nodaļas 2013.gada darba plāna apspriešana.

 

Nozīmīgākās Latvijas Bibliotekāru biedrības aktivitātes 2013. gadā

 • 2.martā Lielie lasīšanas svētki kopā ar lasošajiem bērniem Ķīpsalā;
 • 10.aprīlī Latvijas bibliotekāru biedrības 16.konference „Bibliotēkas tagad! – Iedvesmojošas, pārsteidzošas, iedrošinošas" un biedrības 90.gadu jubilejas atzīmēšana ar skaistu balli;
 • No 22. līdz 28.aprīlim Bibliotēku nedēļa ar vadmotīvu „Mantojuma sardzē";
 • Jūnijā 3.starptautiskais velobrauciens pa bibliotēkām maršrutā Amsterdama – Brisele;
 • Septembrī vai oktobrī paredzēts atjaunot Baltijas un Ziemeļvalstu bibliotekāru konferenci, kas šoreiz notiks Helsinkos

 

2012

 

 

Reģionālais bibliotēku seminārs

2012.gada novembrī Bauskā notika Zemgales reģionālais publisko bibliotēku seminārs un LBB ZN valdes pārvēlēšanu sapulce. Jaunajā valdē ievēlēja:

Valdes priekšsēdētāja Līga Strazdiņa (Jelgavas novada Zaļenieku bibliotēka)
Valdes priekšsēdētājas vietniece Dzintra Punga (Jelgavas Zinātniskā bibliotēka)
Kasiere Inga Buholca (Ozolnieku novada centrālā bibliotēka)


Valdes locekles:
Antra Ģēvele (Bauskas novada Codes bibliotēka)
Brigita Baumane (Dobeles novada bibliotēka)


Revizijas komisija:
Aelita Ramane (Pilsrundāles bibliotēka)
Irēna Vadapāla (Bauskas centrālā bibliotēka)
Anda Rācenāja (Ed.Virzas Iecavas bibliotēka)

 

Atskats uz Latvijas bibliotekāru biedrības konferenci


11.aprīlī mēs četras – Aija Nadziņa, Olga Spirta, Dzintra Punga un Ingrīda Krieķe, piedalījāmies Latvijas bibliotekāru biedrības 15. konferencē „Bibliotēka aiz bibliotēkas: integrācija, inovācijas un informācija visiem", kura notika LU Lielajā aulā. Konferences atklāšanā uzrunas teica un bibliotekāru darbu augstu novērtēja – Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme- Grende, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, LU rektors Mārcis Auziņš.
Konferencē valdīja ļoti draudzīga, patīkama atmosfēra. Visi ziņojumi bija profesionāli sagatavoti, interesanti un aktuāli, kaut gan, pēc manām domām, dažus varēja dienas kārtībā neiekļaut, jo neatbilda auditorijas interešu lokam. Cerams, ka ziņotāju prezentācijas būs pieejamas arī virtuāli un ar tām iepazīties varēs lielāks bibliotekāru daudzums.
Īpaši gribas atzīmēt konferences 1. sesiju, kuras daļa bija atvēlēta konkursam „Pagasta bibliotekārs – Gaismas nesējs" - iepriekšējo gadu uzvarētāju stāstījumiem par savu bibliotēku un šā gada veiksminieku apbalvošanai. Protams, gribējās jau, lai uzvarētāju vidū būtu arī no mūsu novadiem izvirzītie kandidāti Māra Puriņa un Ingrīda Krieķe, bet nu neprotam to Bausku pārspēt!
Katrā ziņā konference deva jaunus impulsus darbam. Žēl, ka no Jelgavas bijām tik maz. Trūkst LBB Zemagales nodaļas Jelgavas atzarā īsti neatlaidīga urdītāja! Kur to ņemt?