Aiziet!
Akadēmijas iela 26, Jelgava, LV-3001 info@biblioteka.jelgava.lv

Ziņas

Novadpētniecības krājumu papildinājis pētījums par Jelgavas sporta dzīvi no 1920. gada līdz 1940. gadam

Jelgavas pilsētas bibliotēka savā novadpētniecības krājumā cenšas vienuviet apkopot un padarīt pieejamus arī dažādu augstākās izglītības posmu un programmu akadēmiskos pētījumus, kas tapuši Latvijas augstskolās un ir saistīti ar Jelgavu un novadu. Esam pateicīgi vēsturniekam Dāvim Strupulim, mūsu lasītājam, kas nodevis bibliotēkas glabāšanā un pieejamu lasītājiem sava maģistra darba „Fiziskās aktivitātes un sports Jelgavā un Jelgavas apriņķī 1920.–1940.” drukāto un elektronisko kopiju.

Lasīt tālāk

Novadpētniecības izstādes Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā

Jelgavas pilsētas bibliotēkas lasītavā vasaras periodā apskatāmas divas nelielas novadpētniecības izstādes. Turpinot izstāžu ciklu „Jelgavas izdevēji. J. Vilka kolekcija” līdz rudenim piedāvājam ieskatu izdevēja H. Alunāna apgādāto izdevumu daudzveidībā, kā arī iespēju aplūkot pirmo Jelgavā izdoto grāmatu ar krāsainiem attēliem - G. Ā. Reiera apgādībā iznākušo Puzes mācītāja H. Kavala populārzinātnisku enciklopēdiju “Dieva radījumi pasaulē” (1860).

Lasīt tālāk

ZINĪTIS aicina apskatīt ceļojošo izstādi “100 grāmatas bērniem”

Bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”, kas jūnija vidū vēra durvis saviem lasītājiem jaunajās telpās, Zemgales prospektā 7, no 1. līdz 31. jūlijam būs apskatāma Latvijas valsts simtgadei veltīta Rīgas centrālās bibliotēkas (RCB) ceļojošā latviešu autoru bērnu grāmatu izstāde „100 grāmatas bērniem”. Izstādē varēs apskatīt katrā no Latvijas simtgades gadiem izdotās bērnu grāmatas.

Lasīt tālāk

Bibliotēka aktualizē kalendārus Jauno grāmatu dienai un Aizmāršīgo lasītāju dienai

Pirmais pusgads strauji tuvojas noslēgumam. Esam aktualizējuši kalendārus Jauno grāmatu dienai un Aizmāršīgo lasītāju dienai otrajam pusgadam! Gaidām jūs ciemos bibliotēkā!

Lasīt tālāk

Jelgavas pilsētas bibliotēkas darbinieki pārņem rūpes par Jelgavas grāmatnieka kapavietu

Lai netiktu aizmirsts savulaik Jelgavā cienījamais grāmatizdevējs un sabiedriskais darbinieks, Jelgavas pilsētas bibliotēka ir apņēmusies kopt Jura Landsberga atdusas vietu Baložu kapos, un aktualizēt turpmākās publikācijās senās grāmatniecības tradīcijas Jelgavā.

Lasīt tālāk

Arhīvs

Gada bibliotēka 2017

Interreg

Bērniem

Kalendārs

Lasīt tālāk

Twitter

Jaunākās grāmatas

Uzdodiet mums jautājumu!
prev next